Kopni si ji ty. Ronaldo mohl útočit na hattrick, penaltu ale přenechal parťákovi Benzemovi

24. 2. 2018 18:59
Realu zafungoval hvězdný útok, Alavési nastřílel ve španělské lize čtyři góly. Barcelona nasázela Gironě dokonce šest branek.
Cristiano Ronaldo slaví gól při výhře Realu Madrid 4:0 nad Alavésem
Cristiano Ronaldo slaví gól při výhře Realu Madrid 4:0 nad Alavésem | Foto: Reuters

Madrid - Fotbalisté Realu Madrid zvítězili ve španělské lize nad Alavésem 4:0, když jim po delší době zafungoval hvězdný útok přezdívaný BBC. Dva góly dal Cristiano Ronaldo, Karim Benzama přidal jednu branku a dvě asistence a trefil se i Gareth Bale. Real se po čtvrté výhře za sebou přiblížil na třetím místě tabulky druhému Atléticu na rozdíl čtyř bodů, městský rival ale má k dobru zápas v Seville.

Ronaldo se vrátil do sestavy poté, co v týdnu proti Leganés odpočíval. Ve 44. minutě otevřel skóre střelou z otočky po Benzemově přiťuknutí. A když jen 50 vteřin po nástupu do druhé půle zvýšil po brejku Bale, bylo o osudu utkání rozhodnuto.

Real nedovolil drama, naopak Ronaldo přidal další branku, svou už 299. ve španělské lize. V závěru pak odmítl možnost na jubilejní třístou trefu a hattrick, když po faulu na Balea přenechal pokutový kop Benzemovi.

Jasnou výhru přidala i Barcelona, která sice s Gironou už ve 3. minutě prohrávala, ale brzy utekl Luis Suárez a srovnal. Nahrál mu Lionel Messi, který následně dvěma góly zařídil obrat.

Messi nejprve ve vápně zaměstnal tři obránce, našel si lepší pozici a zamířil přesně. Následně si stoupl k přímému kopu a chytrou střelou po zemi nachytal hostující zeď i brankáře.

Ještě do poločasu pak přidal čtvrtou branku opět Suárez a po změně stran završil hattrick. Trefil se také Philippe Coutinho.

Španělská fotbalová liga - 25. kolo:

Real Madrid - Alavés 4:0 (44. a 61. Ronaldo, 46. Bale, 89. Benzema z pen.), FC Barcelona - Girona 6:1 (5., 44. a 77. L. Suárez, 30. a 36. Messi, 66. Coutinho - 3. Portugués), Vigo - Eibar 2:0 (56. Aspas, 79. Maxi Gómez), Leganés - Las Palmas 0:0.