Kolumbijský kanonýr Falcao přestoupil z Monaka do Galatasaraye

ČTK ČTK
3. 9. 2019 12:01
Kolumbijský fotbalový útočník Radamel Falcao přestoupil z Monaka do Galatasaraye, s nímž podepsal tříletou smlouvu. Turecký mistr získal třiatřicetiletého hráče zadarmo, ačkoli Monako před šesti lety zaplatilo za Falcaa 60 milionů eur (asi 1,5 miliardy korun). Kolumbijského rekordmana v počtu reprezentačních gólů přivítalo na letišti v Istanbulu zhruba 25 tisíc fanoušků.
Radamel Falcao
Radamel Falcao | Foto: Reuters

Falcao přišel do Monaka v roce 2013 z Atlética Madrid a po hostováních v Manchesteru United a Chelsea pomohl předloni knížecímu klubu k titulu. Celkem za Monako nastřílel 83 gólů v 139 zápasech, ale po letním příchodu Francouze Wissama Ben Yeddera se stal v klubu nepotřebným, i když mu do konce smlouvy zbýval ještě rok.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Ve věku 93 let zemřel předseda Klubu dr. Milady Horákové a bývalý politický vězeň František Šedivý

Ve věku 93 let zemřel v úterý večer dlouholetý předseda Klubu dr. Milady Horákové František Šedivý. Za klub to ve středu oznámil Jiří Bulan. Šedivý za války spolupracoval s odbojem, po únoru 1948 strávil 12 let v komunistických věznicích a lágrech. Po listopadu 1989 působil také jako místopředseda Konfederace politických vězňů ČR. O svém životě napsal několik knih.

Šedivý podle Bulana zemřel po dlouhé nemoci. Poslední rozloučení se uskuteční v rodinném kruhu, veřejnost se bude moci se Šedivým rozloučit, jakmile to umožní situace s epidemií koronaviru, napsal.

"Mnoho let svého života se potýkal s totalitou, ale ani dlouholeté věznění v komunistických lágrech ho nezlomilo, stále si uchovával svůj cit pro spravedlnost a obdivuhodný smysl pro humor," uvedl Bulan. Šedivý podle něj byl masarykovec, spisovatel, křesťan, milovník přírody a myslivec, výborný řečník a především laskavý člověk. "Patřil také k těm, díky jejichž úsilí mohla být obnovena činnost České obce sokolské. A významnou měrou se zasloužil i o vznik pražského Gymnázia Milady Horákové v roce 2009," dodal Bulan.

Zdroj: ČTK
Další zprávy