Everton přemohl Arsenal i díky kontroverznímu ofsajdu, Kolín opustil sestupové pásmo

23. 4. 2021 22:56
Fotbalisté Evertonu ve 33. kole anglické ligy vyhráli 1:0 na hřišti Arsenalu a dočkali se prvního vítězství po pěti zápasech. V tabulce jsou osmí a dělí je tři body od příček zaručujících start v Lize mistrů.
James Rodriguez
James Rodriguez | Foto: Reuters

O vítězství Evertonu rozhodl vlastní gól brankáře Bernda Lena z 76. minuty. Liverpoolský celek si díky tomu připsal první ligové vítězství na stadionu Arsenalu od ledna 1996. Doma i venku v jedné sezoně navíc "Kanonýry" porazil naposledy v ročníku 1985/86.

Utkání předcházely protesty více než tisícovky fanoušků Arsenalu, kteří vyzvali majitele Američana Stana Kroenkeho k prodeji klubu. Důvodem byl pokus založit s jedenácti dalšími velkokluby uzavřenou superligu.

Zájem o koupi londýnského celku, který je devátý se ztrátou šesti bodů na Everton, už projevil zakladatel a šéf streamovací služby Spotify Švéd Daniel Ek.

Kolín není sestupový

Kolín nad Rýnem dal všechny góly v prvním poločase, když se vedle slovenského záložníka prosadil také Florian Kainz. Po přestávce sice snížili Robert Gumny s Rubénem Vargasem, vyrovnat už ale domácí hráči nedokázali.

Fotbalisté Kolína nad Rýnem v 31. kole německé ligy díky dvěma gólům Ondreje Dudy vyhráli 3:2 v Augsburgu. Hosté po vítězství opustili příčky znamenající přímý sestup.

Hosté po pěti porážkách poprvé vyhráli venku a posunuli se na 16. místo, které zaručuje účast v baráži. Od sedmnácté Herthy je dělí tři body, berlínský celek má však k dobru dva zápasy. Poslední osmnácté Schalke už má sestup jistý.

Za Augsburg z českých fotbalistů do utkání zasáhl pouze střídající záložník Jan Morávek, zatímco obránce Marek Suchý a brankář Tomáš Koubek zůstali na lavičce. Kolín ztrácí na příčky zajišťující záchranu bod.

Anglická fotbalová liga - 33. kolo:

Arsenal - Everton 0:1 (76. vlastní Leno).

Německá fotbalová liga - 31. kolo:

Augsburg - Kolín nad Rýnem 2:3 (54. Gumny, 62. Vargas - 8. a 33. Duda, 23. Kainz).

1. Bayern Mnichov 30 22 5 3 85:38 71
2. Lipsko 30 18 7 5 53:25 61
3. Wolfsburg 30 16 9 5 54:30 57
4. Eintracht Frankfurt 30 15 11 4 61:44 56
5. Dortmund 30 16 4 10 64:42 52
6. Leverkusen 30 13 8 9 48:34 47
7. Mönchengladbach 30 11 10 9 54:46 43
8. Union Berlín 30 10 13 7 44:37 43