Kluby v Itálii se shodly na snížení mezd. Hráčská unie označila návrh za hanebný

ČTK ČTK
Aktualizováno 6. 4. 2020 21:55
Fotbalové kluby z nejvyšší italské ligy se jednomyslně shodly na snížení mezd v době pandemie koronaviru. Pokud se aktuální sezona předčasně ukončí, po čtyři měsíce se výplaty sníží o třetinu. V případně obnovení ročníku zkrátí kluby mzdy o šestinu po dobu dvou měsíců. Hráčská unie však návrh odmítla a označila ho za hanebný.
Juventus přerušením výplat ušetří 90 milionů eur (téměř 2,5 miliardy korun).
Juventus přerušením výplat ušetří 90 milionů eur (téměř 2,5 miliardy korun). | Foto: Reuters

Hlasování se nezúčastnil Juventus Turín, který už dříve oznámil, že jeho hráči a realizační tým nebudou pobírat výplatu čtyři měsíce. Juventus spočítal, že přerušením výplat ušetří 90 milionů eur (téměř 2,5 miliardy korun).

Cílem snížení mezd je minimalizovat ztráty klubů. Vedení Serie A také vyjádřilo touhu dokončit přerušený ročník za předpokladu, že to umožní zdravotní podmínky a vládní rozhodnutí.

Místopředseda hráčské unie Umberto Calcagno prohlásil, že rozhodnutí klubů je nepřijatelné. "Všechny škody, které ta krize způsobila, zaplatí jedině hráči," citovala ho italská média.

Itálie eviduje po Španělsku druhý nejvyšší počet nakažených v Evropě. Novým typem koronaviru se nakazilo téměř 130 tisíc lidí a skoro 16 tisíc z nich zemřelo, což je nejvíce ze všech evropských zemí.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Někteří maturanti skládají těžší test z matematiky, není součástí povinné státní zkoušky

Na středních školách se ve středu koná didaktický test pro maturanty, kteří se dobrovolně přihlásili k obtížnější zkoušce z matematiky. Test není součástí povinné státní maturity. Některé vysoké školy k jeho výsledkům ale přihlíží při přijímání ke studiu. Letos se pro něj rozhodlo 3405, tedy zhruba pět procent středoškoláků, kteří skládají maturitu poprvé.

Zkoušku s názvem Matematika+ nedělají maturanti vždy ve své škole, koná se jen ve vybraných. Přibližně tři čtvrtiny přihlášených k testu jsou z gymnázií. Zbytek hlavně z technických středních škol a lyceí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy