Klopp prosil marně. Tisíce fanoušků Liverpoolu navzdory koronaviru slavily v ulicích

ČTK ČTK
26. 6. 2020 8:21
Fanoušci Liverpoolu si navzdory opatřením proti šíření koronaviru užili u stadionu Anfield v hojném počtu oslavy titulu, na který čekali třicet let.

Sešlo se jich několik tisíc, byť v Anglii nadále platí zákaz shromažďování či povinnost udržovat odstup. Fotbalisté s trenéry slavili společně v liverpoolském hotelu.

Od společných oslav se fanoušky snažilo odradit vedení města i kouč Jürgen Klopp. "Slavte doma, s pivem, ale zůstaňte doma," řekl první německý trenér, který vyhrál anglický titul. Jeho výzva však vyslyšena nebyla, tisícovky lidí ve čtvrtek před půlnocí zahalily město do červené barvy i díky pyrotechnice, červeně svítily také některé slavné budovy.

Poté, co Manchester City prohrál v Londýně s Chelsea (1:2) a bylo jasné, že ohromný náskok liverpoolského týmu už do konce sezony nedožene, přemohly Kloppa slzy. "Nemůžu mluvit… Když člověk brečí, tak se to nedá. Jsem ohromený. Je to směs všeho - úlevy, hrdosti, štěstí," soukal ze sebe.

S hráči a svými kolegy sledoval utkání na Stamford Bridge v televizi na terase hotelu, kde se sešel celý tým. "Jsme tady v bublině," připomněl Klopp. Liverpool získal titul s rekordním předstihem, protože do konce restartované sezony Premier League zbývá ještě sedm kol. A všechna se nadále budou hrát bez diváků.

 

Právě se děje

Další zprávy