Nejmenší výplata v Premier League? 150 tisíc korun týdně. Podívejte se na nejhůře placené hráče

Manažer Bournemouthu Eddie Howe své hráče v žádném případě nepřeplácí. V žebříčku se nachází hned pětice fotbalistů současného kádru Bournemouthu.
Ben Gibson si u nováčka v Premier League v Middlesbrough vydělá 4 748 liber týdně (150 tisíc korun). Dnes třiadvacetiletý střední obránce během celé své profesionální kariéry patří Middlesbroughu. Během kariéry až do roku 2013 hrál většinou na hostování v nižších soutěžích v Anglii.
Veterán Michael Duff z Burnley si týdně přijde na 9 891 liber týdně (312 tisíc korun týdně). Dnes osmatřicetiletý střední obránce nebo pravý obránce spojil posledních třináct let s Burnley. S profi fotbalem začínal v Cheltenhamu.
Samuel Clucas si v Hullu vydělá rovněž 9 891 liber týdně (312 tisíc korun týdně). Šestadvacetiletý záložník je odchovancem Leicesteru, ale v seniorském týmu úřadujících šampionů Premier League si nikdy nezahrál. Přes nižší anglické soutěže se dostal až do Hullu, za který hraje od roku 2015.
Rovněž Adam Clayton si fotbalem vydělává u nováčka z Middlesbrough. Sedmadvacetiletý rodák z Manchesteru si týdně vydělá 13 188 liber (417 tisíc korun). Clayton začínal s fotbalem v Manchesteru City, ale v žádném soutěžním zápase za Citizens nenastoupil. Přes nižší soutěže se dostal do týmu Middlesbrough, se kterým vybojoval postup do Premier League.
Foto: Reuters
Sport Sport, ČTK / Reuters
8. 1. 2017 11:57
Podívejte se na deset nejhůře placených fotbalistů anglické Premier League. Nejmenší výplaty mají fotbalisté týmů, které ještě nedávno hrály v nižších soutěžích na Britských ostrovech.
 

Právě se děje

před 6 minutami

Pašinjan se prohlásil vítězem arménských voleb, počítá s většinou v parlamentu

Arménský premiér Nikol Pašinjan se prohlásil vítězem nedělních předčasných parlamentních voleb, ve kterých podle dílčích výsledků s velkým náskokem vede jeho strana Občanská smlouva. Její hlavní soupeř ve volbách, koalice Arménská aliance exprezidenta Roberta Kočarjana podle tiskových agentur zpochybnila důvěryhodnost těchto předběžných výsledků.

"Už víme, že jsme dosáhli přesvědčivého vítězství a že v parlamentu budeme mít přesvědčivou většinu, i když ještě nebyly sečteny všechny hlasy," prohlásil Pašinjan v projevu zveřejněném na facebooku. "Lid nám dal mandát, abychom nastolili diktaturu právního státu, a musíme jej hned uplatnit," uvedl podle agentury AFP. Vyzval své stoupence, aby dnes večer přišli do centra Jerevanu. "Lid dal naší straně Občanská smlouva mandát, aby spravovala zemi a mně osobně, abych ji řídil jako předseda vlády," dodal.

Pašinjanova strana vítězí ve volbách se ziskem 58 procent hlasů, zatímco Kočarjanovo uskupení získalo přibližně 19 procent hlasů, uvedl TASS s odvoláním na údaje ústřední volební komise po sečtení hlasů z téměř poloviny volebních místností. Ostatních strany a koalice podle těchto dílčích výsledků dosud zůstávají pod volebním prahem pro vstup do parlamentu. Účast ve volbách činila 49,4 procenta z 2,6 milionu oprávněných voličů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy