Katastrofální série Udine pokračuje. Devátou prohru v řadě neodvrátila ani Barákova asistence na gól

14. 4. 2018 18:41
Český reprezentant předvedl parádní sólo zakončené přesnou přihrávkou, jenže Cagliari skóre otočilo.
Antonín Barák (vlevo) v dresu Udine
Antonín Barák (vlevo) v dresu Udine | Foto: ČTK

Řím - Fotbalisté Udine prohráli v italské lize podeváté v řadě, tentokrát v Cagliari 1:2. Jediný gól hostů připravil po sólové akci český reprezentant Antonín Barák.

Po 11 minutách hry Barák unikl po levé straně dvěma bránícím hráčům, vyhnul se i skluzu Ceppitelliho a sólo zakončil přesnou přihrávkou Lasagnovi, který pohodlně zakončil do prázdné brány. Bývalý hráč pražské Slavie a Příbrami si připsal třetí ligovou asistenci v sezoně, kromě toho vstřelil šest branek.

Udine ale vedení neudrželo, v 21. minutě totiž vyrovnal z dorážky Pavoletti a šest minut před koncem zařídil domácím tři body hlavou po rohovém kopu Ceppitelli. To už byl na hřišti i Jakub Jankto, který po hodině hry nahradil na trávníku střelce prvního gólu Lasagnu.

Italská fotbalová liga - 32. kolo:

Cagliari - Udine 2:1 (21. Pavoletti, 84. Ceppitelli - 11. Lasagna), Bergamo - Inter Milán 0:0, Chievo - FC Turín 0:0, FC Janov - Crotone 1:0 (20. Bessa).