Kopačky z pralesa? Kdepak, v takovém obutí přivedl kapitán tým do Premier League

Rudolf Černík
28. 5. 2019 7:27
Tak tohle už většinou není k vidění ani v nějakém pralesním přeboru. Jack Grealish ale v roztrhaných kopačkách vedl Aston Villu k postupu do Premier League, nejlepší fotbalové ligy světa.
Kopačky Jacka Grealishe z Aston Villy po postupu do fotbalové Premier League
Kopačky Jacka Grealishe z Aston Villy po postupu do fotbalové Premier League | Foto: Reuters

Co to má na nohou? Fanoušci, kteří nesledovali druholigovou Aston Villu zase tak často, nemohli uvěřit vlastním očím, když viděli, v jakých křuskách hodlá kapitán týmu Jack Grealish usilovat o postup do anglické ligy.

Do rozhodujícího boje proti Derby vedl třiadvacetiletý fotbalista v pondělí mužstvo v tak ošuntělých kopačkách, že by je odmítla obout většina amatérských hráčů. "Když jsem se vracel po zranění, vypadaly staré kopačky jako teď tyhle," ukazoval si Grealish na nohy s úsměvem při rozhovoru pro televizní stanici Sky Sports.

"Vzal jsem si nový pár, dal jsem v nich pár gólů a pár asistencí. Věřím, že jsou to moje šťastné boty, tak jsem se jich už nevzdal," doplňoval kapitán týmu z Birminghamu.

Udělal dobře. Jeho talisman fungoval i ve finále play off o postup mezi anglickou elitu. Aston Villa ve vyprodaném Wembley zdolala 2:1 Derby, které jako kouč vedl legendární Frank  Lampard, a slavný klub se po třech letech vrací do Premier League.

Grealish šel za postupovým snem až do roztrhání kopaček. A vlastně i těla. Když jeho spoluhráč James Chester zvedal trofej pro vítěze, udeřil jím nechtěně Grealishe tak, že mu roztrhl obočí… "Na oslavách holt nebudu vypadat úplně dobře," vzal to Greallish s úsměvem.

Kapitán Aston Villy Jack Grealish a trenér Dean Smith slaví postup do anglické Premier League
Kapitán Aston Villy Jack Grealish a trenér Dean Smith slaví postup do anglické Premier League | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 6 hodinami

Na Aljašce udeřilo zemětřesení, úřady varují před vlnou tsunami

Americké úřady vydaly varování před ničivou vlnou tsunami poté, co Aleutské ostrovy ležící u Aljašky postihlo silné zemětřesení, dosahující podle americké geologické služby síly 7,5 stupně. Oznámily to dnes tiskové agentury.

Výstraha amerického střediska pro varování před tsunami se týká měst Sand Point a Cold Bay na Aleutách a města Kodiak na stejnojmenném ostrově, poznamenala agentura Reuters s tím, že tato města leží v řídce osídlené oblasti.

Epicentrum zemětřesení se nalézalo 94 kilometrů jihovýchodně od Sand Point. Otřesy vycházely z hloubky 41 kilometrů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy