reklama
 
 

Kanonýr Drogba skončil ve 40 letech s fotbalem

22. 11. 2018 7:39
Bývalý dlouholetý hráč Chelsea Didier Drogba ukončil ve 40 letech fotbalovou kariéru. Kanonýr z Pobřeží slonoviny působil naposledy v druhé americké lize USL v týmu Phoenix Rising, jehož je spoluvlastníkem.

Drogba se během dvacetileté kariéry proslavil především v dresu Chelsea, s níž získal čtyři tituly v Premier League a triumf v Lize mistrů. Byl jednou z hlavních tváří obrození londýnského celku pod majitelem Romanem Abramovičem a koučem José Mourinhem. Za Chelsea odehrál celkem 381 zápasů a vstřelil 164 branek.

Profesionální kariéru zahájil Drogba v roce 1998 v Le Mans, ale nejvyšší soutěž si zahrál až o čtyři roky později ve 23 letech v Guingampu. O rok později následoval přestup do Marseille a sezonu nato na Stamford Bridge. Během prvního působení v letech 2004-2012 získal Drogba v týmu s brankářskou jedničkou Petrem Čechem tři mistrovské tituly a zakončil ho vítěznou penaltou v rozstřelu finále Ligy mistrů proti Bayernu Mnichov.

Po angažmá v Šanghaji a Galatasaray se Drogba do Chelsea vrátil na sezonu 2014/15 a vyhrál s "Blues" čtvrtý titul v Premier League. Poté si více než stonásobný reprezentant Pobřeží slonoviny zahrál ještě v nejvyšší americké soutěži MLS za Montreal a poslední dva roky působil v Phoenixu.

"Hodně jsem se toho o fotbalu během let naučil. Končím s tím, že jsem pomohl k rozvoji několika talentů. Díky tomu jsem mohl téhle hře něco vrátit," řekl Drogba BBC.

autor: ČTK | 22. 11. 2018 7:39

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama