Kalas je mimo hru. Na dvou místech si zlomil čelist a šest týdnů si nezahraje

23. 9. 2018 23:31
Český obránce utrpěl zranění v duelu svého Bristolu na trávníku Wiganu a přijde o reprezentační akci.
Tomáš Kalas
Tomáš Kalas | Foto: Reuters

Londýn - Český reprezentant Tomáš Kalas si ve druhé anglické lize v dresu Bristolu zlomil na dvou místech čelist a po operaci bude šest týdnů bez fotbalu. Vedení Bristolu o tom informovalo na klubovém webu.

Kalas utrpěl zranění v druhém poločase pátečního utkání na hřišti Wiganu, které pro něj předčasně skončilo v 76. minutě. Bristol prohrál 0:1 a v tabulce je po druhé porážce za sebou osmý. Pětadvacetiletý Kalas v klubu hostuje z Chelsea.

Kvůli zranění přijde také o nejbližší zápasy české reprezentace pod vedením nového kouče Jaroslava Šilhavého, které sehraje národní tým v polovině října v Lize národů proti Slovensku a Ukrajině. V posledních pěti reprezentačních utkáních nastoupil Kalas v základní sestavě.