Rennes se bez Koubka daří, senzačně porazilo i šampiony z Paris St. Germain

18. 8. 2019 23:18
Fotbalisté Rennes nemusí v žádném případě litovat odchodu českého brankáře Tomáše Koubka. Bez něho se jim ve francouzské lize nadmíru daří a na vítězství 1:0 z prvního kola na půdě Montpellieru navázali senzační výhrou 2:1 nad úřadujícími šampiony z Paris St. Germain.
Romain Salin, gólman Rennes, se nebál jít ani do ostrých soubojů před svou brankou a parádním výkonem pomohl svému celku k vítězství 2:1 nad favorizovaným Paris St. Germain | Foto: Reuters

Místo Koubka, jenž dostal v bundesligové premiéře za Augsburg dokonce pět gólů, se mezi tyčemi ohání Romain Salin a pětatřicetileté letní posile ze Sportingu Lisabon se daří náramně.

V prvním kole vychytal čisté konto, dnes ho sice ve 36. minutě překonal Edinson Cavani, ale pak francouzský gólman svůj celek mnohokrát podržel a jeho spoluhráči dvěma trefami obrátili výsledek a ještě trefili tyč.

V sestavě PSG chyběl stejně jako v prvním ligovém duelu Brazilec Neymar, jenž má údajně namířeno zpět do Španělska, kde podle spekulací jedná o návratu s Barcelonou či přestupu do Realu Madrid.

Francouzská fotbalová liga - 2. kolo:

Rennes - Paris St. Germain 2:1 (44. Niang, 48. Del Castillo - 36. Cavani), St. Etienne - Brest 1:1 (83. Bouanga - 45.+1 Faussurier), Remeš - Štrasburk 0:0.

Chelsea reparát nezvládla, Lampard se výhry nedočkal ani doma

Fotbalisté Chelsea remizovali ve 2. kole anglické ligy doma s Leicesterem 1:1. Nový trenér Frank Lampard po debaklu od Manchesteru United v lize a penaltové prohře s Liverpoolem v Superpoháru ani tentokrát důvod k oslavám neměl.

Přitom zápas na Stamford Bridge začal pro domácí skvěle. Dvacetiletý záložník Mason Mount, nová posila z Derby, šel už v sedmé minutě dravě za míčem při váhavé rozehrávce hostí, a přestože byl faulován, vstřelil svůj první gól v Premier League. Nigerijský záložník Leicesteru Wilfred Ndidi však svou chybu po změně stran napravil a po rohovém kopu hlavou vyrovnal a hosté pak měli dokonce blíž k vítězství.

Ligový nováček Sheffiled United hraje nejvyšší soutěž po dvanácti letech a hned první domácí zápas proměnil v plný bodový zisk. Proti Crystal Palace se o to postaral John Lundstram, spoustu dalších šancí domácí nevyužili. Hosté na svůj první gól v novém ročníku zatím čekají dál.

Anglická fotbalová liga - 2. kolo:

Chelsea - Leicester 1:1 (7. Mount - 67. Ndidi), Sheffield United - Crystal Palace 1:0 (47. Lundstram).

Hoffenheim prohrál gólem z první minuty

Fotbalový reprezentační obránce Pavel Kadeřábek nezažil v bundeslize úspěšný vstup do nové sezony. Jeho Hoffenheim prohrál po gólu Martina Hintereggera z 36. sekundy s Frankfurtem 0:1. Kadeřábkovi dělal po celý zápas velké problémy rychlý srbský křídelní útočník Filip Kostič.

K rozhodujícímu momentu došlo krátce po rozehrání, kdy se Hinteregger z voleje trefil přesně k tyči. Hosté byli nejblíže k vyrovnání krátce před přestávkou, ale gól Dennise Geigera neplatil kvůli ofsajdu.

Union Berlín je v bundeslize poprvé v historii, ale premiéra mu vůbec nevyšla. V utkání dvou někdejších rivalů z ligy NDR utrpěl doma od Lipska debakl 0:4. A to ještě u jednoho gólu zmařilo radost hostů video, které odhalilo hru rukou.

Českým fotbalistům se v úvodním kole bundesligy příliš nedařilo. Tomáš Koubek s Markem Suchým prohráli při premiéře za Augsburg s Dortmundem 1:3, Brémy s Jiřím Pavlenkou a Theodorem Gebre Selassiem podlehly doma Düsseldorfu 1:3. Uspěl pouze Vladimír Darida, jehož Hertha Berlín uhrála na půdě obhájce titulu Bayernu Mnichov remízu 2:2.

Německá fotbalová liga - 1. kolo:

Eintracht Frankfurt - Hoffenheim 1:0 (1. Hinteregger), Union Berlín - Lipsko 0:4 (16. Halstenberg, 31. Sabitzer, 42. Werner, 69. Nkunku).

Vaclík začal nový ročník čistým kontem

Brankář Tomáš Vaclík nechyběl v prvním utkání nového ročníku španělské ligy v sestavě FC Sevilla a při vítězství 2:0 na půdě Espaňolu se blýskl čistým kontem.

Vítězně vstoupil do sezony vicemistr Atlético Madrid. Svěřenci Diega Simeoneho porazili 1:0 Getafe díky brance Álvara Moraty, jenž si ve 23. minutě naskočil hlavou na centr letní posily z Tottenhamu Kierana Trippiera. Španělský reprezentant Morata navíc v druhém poločase neproměnil penaltu.

Španělská fotbalová liga - 1. kolo:

Espaňol Barcelona - FC Sevilla 0:2 (44. Reguilón, 86. Nolito), Alavés - Levante 1:0 (54. Joselu), Betis Sevilla - Valladolid 1:2 (68. Loren - 63. Guardiola, 89. Plano), Atlético Madrid - Getafe 1:0 (23. Morata).