Kadeřábek připravil vítězný gól Hoffenheimu v bundesligovém duelu se Stuttgartem

13. 12. 2017 21:01
Reprezentační obránce Pavel Kadeřábek pomohl fotbalistům Hoffenheimu gólovou asistencí k domácí výhře 1:0 nad nováčkem ze Stuttgartu. Zápas 16. kola německé ligy rozhodl až v 81. minutě Mark Uth.
Pavel Kadeřábek
Pavel Kadeřábek | Foto: ČTK

Praha - Stejný výsledek uhrál na svém stadionu i Bayern proti poslednímu Kolínu nad Rýnem. Mnichovský obhájce titulu vede tabulku o devět bodů před Schalke, které doma přestřílelo Augsburg 3:2.

Kadeřábek nejprve z úhlu nepropálil brankáře, ale z velkého závaru šťastně vydoloval míč, který předložil Uthovi. Hosté už se na odpověď nezmohli a prohráli osmé z devíti venkovních ligových utkání v sezoně.

Bayern se v prvním poločase s Kolínem nečekaně trápil a nejhorší obranu soutěže nedokázal zlomit. Domácí fanoušky po hodině hry uklidnil vedoucí trefou polský kanonýr Robert Lewandowski, ale další góly už favorit nepřidal a musel se spokojit s nejtěsnější výhrou.

Brémy s brankářem Jiřím Pavlenkou a obráncem Theodorem Gebre Selassiem prohrály v Leverkusenu 0:1 a nenavázaly na sobotní vítězství v Dortmundu. Pavlenku překonal už v 11. minutě Lucas Alario, další šance bývalý gólman Slavie zlikvidoval. Hosté zůstali v tabulce předposlední.

Německá fotbalová liga - 16. kolo:

Hoffenheim - Stuttgart 1:0 (81. Uth), Bayern Mnichov - Kolín nad Rýnem 1:0 (60. Lewandowski), Hertha Berlín - Hannover 3:1 (18. a 45. Kalou, 83. Torunarigha - 65. Bebou), Leverkusen - Brémy 1:0 (11. Alario), Schalke - Augsburg 3:2 (44. Di Santo, 47. Burgstaller, 83. Caligiuri z pen. - 64. Caiuby, 79. Gregoritsch z pen.).