Kadeřábek nahrál na gól a pomohl týmu k remíze, Dortmund ovládl vestfálské derby

8. 12. 2018 17:55
Vestfálské derby ve 14. kole německé ligy ovládli fotbalisté Dortmundu, kteří vyhráli na hřišti rivala Schalke 2:1 a zůstávají neporažení. Bayern po čtyřech zápasech vyhrál domácí zápas, s Norimberkem si poradil 3:0. Pavel Kadeřábek odehrál celý zápas za Hoffenheim a přihrál na vyrovnávací gól při remíze 2:2 na hřišti Wolfsburgu. Hertha Berlín porazila na svém hřišti Frankfurt 1:0, Vladimír Darida zůstal celý zápas na domácí lavičce náhradníků.
Pavel Kadeřábek slaví gól
Pavel Kadeřábek slaví gól | Foto: ČTK

Dortmund se dostal do vedení už v sedmé minutě, kdy Reus ve svém 150. bundesligovém utkání za Borussii našel z přímého kopu přesně hlavu Delaneyho a ten nedal Fährmannovi šanci. Dánský záložník se trefil poprvé po letním příchodu z Brém. Domácí vyrovnali po hodině hry z penalty po Reusově faulu. S přehledem ji proměnil Caligiuri.

Vypjatý závěr přinesl rozhodnutí v 74. minutě. Sancho rozjel akci v hloubi pole, narazil si se střídajícím Guerreirem a z úhlu poslal míč podél padajícího Fährmanna. Osmnáctiletý anglický talent je nejmladším hráčem Borussie, který zaznamenal šest bundesligových gólů v sezoně.

Bavorské derby mezi Bayernem a Norimberkem rozhodl dvěma góly v první půlhodině kanonýr Lewandowski. Nejprve se trefil hlavou, pak z dorážky. Trojnásobný nejlepší střelec bundesligy dal dva góly v jednom zápase už ve 42. utkání, lepší bilanci má pouze Gerd Müller (55).

Ve druhém poločase se po chybné rozehrávce brankáře Bredlowa dostal k dorážce Ribéry a vstřelil svůj první ligový gól v sezoně. Na posledních dvacet minut se dostal na hřiště i český záložník Norimberku Ondřej Petrák.

Hoffenheim vedl na hřišti Wolfsburgu od čtvrté minuty zásluhou Belfodila, domácí ale slepenými góly vývoj otočili. V 28. minutě si Bičakčič srazil centr do vlastní branky, o tři minuty později skóroval Ginczek. Přesto si Hoffenheim nakonec odvezl z Volkswagen Areny bod za remízu. V 71. minutě vrátil Kadeřábekhlavou před bránu centr z levé strany a našel osamoceného Kramariče.

Hoffenheim neprohrál v lize sedm zápasů v řadě a je sedmý. Posunula se před něj Hertha, o jejíž výhře nad Frankfurtem rozhodl ve 40. minutě po rohovém kopu hlavou Grujič. Berlínský celek se bodově na soupeře dotáhl a zůstal za ním jen o skóre.

Německá fotbalová liga - 14. kolo:

Bayern Mnichov - Norimberk 3:0 (9. a 27. Lewandowski, 56. Ribéry), Freiburg - Lipsko 3:0 (12. Petersen, 45.+1 Waldschmidt, 52. Frantz), Leverkusen - Augsburg 1:0 (75. Alario), Schalke - Dortmund 1:2 (61. Caligiuri z pen. - 7. Delaney, 74. Sancho), Wolfsburg - Hoffenheim 2:2 (28. vlastní Bičakčič, 31. Ginczek - 4. Belfodil, 71. Kramarič), Hertha Berlín - Eintracht Frankfurt 1:0 (40. Grujič).

1. Dortmund 14 11 3 0 39:14 36
2. Bayern Mnichov 14 8 3 3 28:18 27
3. Mönchengladbach 13 8 2 3 30:16 26
4. Lipsko 14 7 4 3 24:13 25
5. Eintracht Frankfurt 14 7 2 5 30:17 23
6. Hertha Berlín 14 6 5 3 22:20 23
7. Hoffenheim 14 6 4 4 30:21 22
8. Brémy 14 6 3 5 24:23 21