Juventus vyhrál posedmé v řadě, Neapol naopak padla po čtrnácti duelech

25. 2. 2017 23:02
Neapol selhala na domácí půdě, prohrála s Atalantou Bergamo.
Alex Sandro slaví branku Juventusu.
Alex Sandro slaví branku Juventusu. | Foto: Reuters

Řím - Fotbalisté Neapole po čtrnácti zápasech v italské lize prohráli a promarnili možnost posunout se alespoň dočasně na druhé místo v tabulce. V dnešním 26. kole podlehli Bergamu doma 0:2, přestože soupeř hrál posledních dvacet minut v deseti.

Roli favorita naopak zvládl Juventus, který si poradil 2:0 s Empoli. O výhře rozhodli po přestávce Mandžukič se Sandrem a Stará dáma tak vyhrála posedmé za sebou. Během této série navíc turínský celek inkasoval jedinou branku.

O první porážku Neapole od říjnové prohry s vedoucím Juventusem se dvěma góly postaral stoper Caldara. Hosty na cestě k sedmé výhře z posledních devíti zápasů nezastavilo ani vyloučení záložníka Kessieho, který dostal během tří minut dvě žluté karty.

Juventus vede Serii A se ziskem 66 bodů a před druhým AS Řím, které však proti Interu Milán nastoupí až v neděli, má desetibodový náskok. Třetí Neapol je o další dva body zpět.

Italská fotbalová liga - 26. kolo:

Neapol - Bergamo 0:2 (28. a 70. Caldara), Juventus Turín - Empoli 2:0 (52. Mandžukič, 65. Sandro).