Juventus vyhrál 1:0 v Palermu a také po šestém kole povede ligu

Aktualizováno 24. 9. 2016 23:25
Palermo prohrálo s turínským celkem devátý zápas v řadě, ani v jednom z nich navíc neskórovalo.
Sami Khedira
Sami Khedira | Foto: Reuters

Palermo - Fotbalisté Juventusu Turín zvítězili v italské lize na hřišti Palerma 1:0 a po šestém kole zůstanou v čele tabulky. Rozhodl v 49. minutě vlastním gólem Edoardo Goldaniga. Palermo prohrálo s turínským celkem devátý zápas v řadě, ani v jednom z nich navíc neskórovalo. Bod na Juventus ztrácí Neapol, jež porazila 2:0 Chievo Verona a je jediným týmem v Serii A bez porážky.

Juventus byl od začátku zápasu na Sicílii velmi aktivní, domácí ale několikrát podržel gólman Posavec. Úřadujícímu mistrovi tak k vedení pomohl až po změně stran obránce Palerma Goldaniga, který do vlastní branky tečoval Alvesovu střelu.

Vzápětí mohl několikrát zvýšit Mandžukič, s jeho pokusy si ale poradil Posavec. V 78. minutě se do ojedinělé šance dostali domácí, Bruno Henrique ale na Goldanigův nadějný centr nedosáhl.

Také Neapol potvrdila roli favorita. Nejprve v 24. minutě po Callejónově přihrávce otevřel skóre Gabbiadini, o čtvrt hodiny později se povedenou ránou prezentoval Hamšík a oslavil jubilejní 100. soutěžní gól za Neapol.

Italská fotbalová liga - 6. kolo:

Palermo - Juventus Turín 0:1 (49. vlastní Goldaniga),  Neapol - Chievo 2:0 (24. Gabbiadini, 39. Hamšík).