Juventus teprve podruhé v lize prohrál, na titul si musí počkat

13. 4. 2019 17:10
Fotbalisté Juventusu prohráli v 32. kole italské ligy na hřišti Spalu Ferrara 1:2 a nevyužili první možnost získat s předstihem osmý mistrovský titul v řadě. Slavit mohou v neděli, pokud druhá Neapol neporazí Chievo.
Sergio Floccari (SPAL Ferrara)
Sergio Floccari (SPAL Ferrara) | Foto: Reuters

Trenér Allegri nechal před čtvrtfinálovou odvetou Ligy mistrů s Ajaxem Amsterodam odpočívat řadu opor v čele s kanonýry Ronaldem a Mandžukičem. Premiéru v Serii A si tak odbyli hned tři mladíci Juventusu včetně sedmnáctiletého stopera Iwerua, který odehrál celý zápas.

Skóre otevřel po půlhodině hry devatenáctiletý útočník Kean a prodloužil svou gólovou sérii na šest utkání. Krátce po pauze ale vyrovnal po rohovém kopu domácí obránce Bonifazi a v 74. minutě dokonal obrat kapitán Floccari.

Ferrara porazila úřadujícího italského mistra po dlouhých 62 letech. Připsala si čtvrté vítězství z posledních pěti zápasů a výrazně se přiblížila záchraně, na sestupové příčky má náskok sedm bodů. "Stará dáma" prohrála v lize teprve podruhé v sezoně.

AS Řím doma udolal Udine 1:0. Český útočník Patrik Schick odehrál za vítěze první poločas. Dvojité střídání o poločasové pauze Římanům prospělo a v 67. minutě se dočkali branky. Svou první domácí ligovou trefu po téměř roce si připsal Džeko, který využil El Shaarawyho pas za obranu a sám před Mussem nezaváhal.

Čtvrté místo před "Vlky" uhájil AC Milán, který porazil v souboji dvou pohárových aspirantů římské Lazio 1:0. Jedinou branku vstřelil v 78. minutě z penalty Kessié. AC vyhrál po čtyřech zápasech a odskočil osmému Laziu na rozdíl šesti bodů. Nadále tak drží pozici zajišťující účast v příštím ročníku Ligy mistrů.

Italská fotbalová liga - 32. kolo:

Spal Ferrara - Juventus Turín 2:1 (49. Bonifazi, 74. Floccari - 30. Kean), AS Řím - Udine 1:0 (67. Džeko), AC Milán - Lazio Řím 1:0 (78. Kessié z pen.).

1. Juventus Turín 32 27 3 2 65:22 84
2. Neapol 31 19 7 5 58:27 64
3. Inter Milán 31 17 6 8 47:25 57
4. AC Milán 32 15 10 7 46:30 55
5. AS Řím 32 15 9 8 57:45 54
6. Bergamo 31 15 7 9 64:41 52
7. FC Turín 31 12 13 6 40:28 49
8. Lazio Řím 31 14 7 10 44:33 49