Juventus smetl Crotone 3:0 a získal šestý italský titul v řadě

21. 5. 2017 16:57
Jasným vítězství 3:0 rozhodli fotbalisté Juventusu o tom, že získají už šestý mistrovský titul v řadě. Celkově to je jejich už 33. trofej v Serii A.
Radost hráčů Juventusu
Radost hráčů Juventusu | Foto: Reuters

Turín - Fotbalisté Juventusu Turín získali šestý italský titul v řadě. Rozhodli o tom v předposledním kole vítězstvím 3:0 nad sestupem ohroženým Crotone. Juventus vybojoval už 33. mistrovskou trofej v historii a je suverénně nejúspěšnějším týmem z Apeninského poloostrova. Inter a AC Milán mají na kontě o 15 titulů méně.

Juventus, jehož viceprezidentem je bývalý český reprezentant Pavel Nedvěd, vedl od 12. minuty zásluhou Maria Mandžukiče, který stylově oslavil 31. narozeniny. Druhou branku ještě do poločasu přidal z přímého kopu Paulo Dybala, v závěru stanovil konečné skóre Alex Sandro.

Turínský velkoklub má před ligovým finále v čele tabulky nedostižný náskok čtyř bodů před druhým AS Řím, o bod více ztrácí třetí Neapol. Během jednoho týdne tak "Stará dáma" vybojovala dva triumfy - ve středu uspěla ve finále Italského poháru nad Laziem Řím (2:0). Bojovat bude také 3. června s Realem Madrid o vítězství v Lize mistrů.

V boji o záchranu uspěl FC Janov, který po výhře 2:1 nad FC Turín definitivně setrvá v Serii A. O výsledku rozhodli Rigoni a Simeone, za hosty pouze zkorigoval stav v závěru Ljajič. V posledním kole svedou na dálku souboj o nesestupovou sedmnáctou pozici Crotone a Empoli, které nestačilo na Bergamo. Podlehlo mu 0:1 po Gómezově gólu z 13. minuty. Před Crotone má Empoli stále jednobodový náskok.

Jankto i Schick odehráli celý zápas

Bergamo může ještě zabojovat o čtvrté místo, neboť ztrácí jen bod na Lazio Řím, které prohrálo 1:3 s Interem Milán. Římský klub vedl od 18. minuty po penaltě Keity, který v posledních pěti ligových zápasech dal osm branek. Ještě do přestávky ale Inter otočil skóre zásluhou Andreolliho a vlastního gólu Hoedta.

V 66. minutě dostal Keita druhou žlutou kartu za simulování a přesilovku využil Eder. Dvanáct minut před koncem byl navíc vyloučen další domácí hráč Lulič a Lazio už zareagovat nedokázalo.

Na šesté pozici skončí AC Milán, který porazil Boloňu 3:0 zásluhou Deulofeua, Hondy a Lapaduly. Za poražený tým odehrál 55 minut záložník Ladislav Krejčí. "Rossoneri" se poprvé od sezony 2013/14 vrátí do evropských pohárů, zahrají si třetí předkolo Evropské ligy.

Remízou 1:1 skončil vyhrocený duel mezi Udine a Sampdorií Janov, ve kterém rozhodčí Pinzani rozdal tři červené karty. Celý zápas odehráli Jakub Jankto z Udine i jeho protivník Patrik Schick.

Italská fotbalová liga - 37. kolo:

AC Milán - Boloňa 3:0 (69. Deulofeu, 73. Honda, 90.+1 Lapadula), Empoli - Bergamo 0:1 (13. Gómez), FC Janov - FC Turín 2:1 (32. Rigoni, 54. Simeone - 89. Ljajič), Juventus Turín - Crotone 3:0 (13. Mandžukič, 39. Dybala, 83. Alex Sandro), Sassuolo - Cagliari 6:2 (7. Magnanelli, 12. Berardi, 13. Politano, 34. Sensi, 56. Iemmello z pen., 90. Matri - 25. Sau, 60. Ionita), Udine - Sampdoria Janov 1:1 (5. Théréau - 64. Muriel z pen.),

20:45 Lazio Řím - Inter Milán.