Inter si před cestou na Slavii vylepšil náladu, na rozmáčeném hřišti nasázel tři góly

Aktualizováno 23. 11. 2019 23:22
Fotbalisté Interu Milán zvítězili před cestou do Prahy, kde ve středu nastoupí proti Slavii v Lize mistrů, v italské nejvyšší soutěži jednoznačně 3:0 na půdě FC Turín.
Inter Milán se musel v Turíně vypořádat s podmáčeným hřištěm
Inter Milán se musel v Turíně vypořádat s podmáčeným hřištěm | Foto: Reuters

O výhře Interu rozhodli už v prvním poločase Lautaro Martínez a Stefan de Vrij, třetí gól přidal po přestávce Romelu Lukaku. Nerazzurri natáhli sérii bez porážky na šest zápasů.

Vítězové nastoupili v sestavě: Handanovič - Godín, De Vrij, Škriniar - D'Ambrosio (83. Dimarco), Vecino, Brozovič, Barella (45.+3 Valero), Biraghi - Lukaku, Martínez (69. Candreva).

Inter nadále ztrácí v tabulce ze druhého místa jeden bod na Juventus Turín, který i bez hvězdného Cristiana Ronalda zvítězil 3:1 v Bergamu a ani ve třináctém kole italské ligy neprohrál. Dvěma góly se o obrat postaral Gonzalo Higuaín.

Ronaldo po návratu z reprezentace, které čtyřmi góly ve dvou zápasech pomohl k postupu na mistrovství Evropy, dostal kvůli zdravotním problémům volno a Juventus bez největší hvězdy mohl prohrávat už v prvním poločase. Musa Barrow ale z penalty zamířil pouze do břevna.

Domácí se ujali vedení v 56. minutě zásluhou Robina Gosense a náskok drželi až do 74. minuty, kdy srovnal Higuaín. O osm minut později argentinský útočník poslal Juventus do vedení a obrat dokonal v nastavení jeho krajan Paulo Dybala, který gólem oslavil 200. start v italské lize.

Nedaří se vicemistrům z Neapole, kteří remizovali 1:1 na hřišti AC Milán a po sérii pěti zápasů bez vítězství jim patří až sedmá příčka se ztrátou patnácti bodů na Juventus.

Na lavičce domácího celku byl poprvé i jednadvacetiletý útočník Daniel Maldini, syn milánské legendy a bývalého kapitána italské reprezentace Paola Maldiniho. AC Milán je třináctý.

Italská fotbalová liga - 13. kolo:

FC Turín - Inter Milán 0:3 (12. Martínez, 32. De Vrij, 55. Lukaku), Bergamo - Juventus Turín 1:3 (56. Gosens - 74. a 82. Higuaín, 90.+2 Dybala), AC Milán - Neapol 1:1 (29. Bonaventura - 24. Lozano).