Juventus si bez Ronalda neví rady, padl i v Neapoli. Zato PSG Messi vůbec nechyběl

11. 9. 2021 21:20
Fotbalisté Juventusu jsou po odchodu Cristiana Ronalda do Manchesteru United bezradní. Turínský klub podlehl 1:2 v Neapoli, a nevyhrál tak ani třetí utkání nového ročníku Serie A. To se mu stalo teprve podruhé za posledních 52 sezon.
Zklamaní hráči Juventusu po vítězném gólu Neapole
Zklamaní hráči Juventusu po vítězném gólu Neapole | Foto: Reuters

"Starou dámu" přitom na Stadionu Diega Maradony poslal v 10. minutě do vedení Morata. V 57. minutě srovnal Politano a pět minut před vypršením základní hrací doby rozhodl Koulibaly. Domácí tak zůstali v soutěži stoprocentní.

Italská fotbalová liga - 3. kolo:

Neapol - Juventus Turín 2:1 (57. Politano, 85. Koulibaly - 10. Morata), Empoli - Benátky 1:2 (89. Bajrami z pen. - 13. Henry, 68. Okereke), Bergamo - Fiorentina 1:2 (65. Zapata - 33. a 49. obě z pen. Vlahovič).

Nováček neměl v Paříži nárok

Fotbalisté Paris St. Germain porazili nováčka Clermont 4:0 a naplno bodovali i v 5. kole francouzské ligy. Trenér vítězného celku Mauricio Pochettino nenominoval k utkání hvězdné útočníky Argentince Lionela Messiho a Brazilce Neymara, kteří ještě ve čtvrtek hráli v jihoamerické kvalifikaci o postup na mistrovství světa 2022 v Kataru.

Za Pařížany naopak v základní sestavě nastoupil uzdravený francouzský útočník Mbappé, jenž kvůli zranění zasáhl v zářijové evropské kvalifikaci o světový šampionát pouze do jednoho ze tří duelů. Premiéru v dresu PSG si odbyl nejlepší brankář posledního Eura a mistr Evropy s Itálií Donnarumma.

Za domácí se v Parku princů v rozmezí 20. až 31. minuty dvakrát prosadil záložník Herrera. Během 55. až 65. minuty navýšili náskok Mbappé a Gueye. Clermont nevyhrál třetí kolo po sobě a poprvé v ligové sezoně nebodoval.

Přemožitel pražské Sparty ve 3. předkole Ligy mistrů Monako podlehlo doma Marseille 0:2 a nevyhrálo už čtvrtý zápas v aktuálním ročníku Ligue 1. Oba góly hostů vstřelil Dieng.

Francouzská fotbalová liga - 5. kolo:

Paris St. Germain - Clermont 4:0 (20. a 31. Herrera, 55. Mbappé, 65. Gueye), Monako - Marseille 0:2 (37. a 60. Dieng).

20. Troyes 4 0 1 3 3:7 1

Poznámka: Nice byl z disciplinárních důvodů odečten 1 bod.

Španělská fotbalová liga - 4. kolo:

Levante - Vallecano 1:1 (39. Martí z pen. - 90.+2 Vallecano), Bilbao - Mallorca 2:0 (68. Vivian, 74. Williams). Utkání Villarreal - Alavés a FC Sevilla - FC Barcelona byla odložena.

1. Bilbao 4 2 2 0 4:1 8
2. Real Madrid 3 2 1 0 8:4 7
3. FC Sevilla 3 2 1 0 5:1 7
Valencie 3 2 1 0 5:1 7
5. FC Barcelona 3 2 1 0 7:4 7
6. Atlético Madrid 3 2 1 0 5:3 7
7. Mallorca 4 2 1 1 3:3 7
8. San Sebastian 3 2 0 1 4:4 6