Juventus prohrál v Janově na hřišti Sampdorie, na druhém místě ho nahradil Inter

Aktualizováno 19. 11. 2017 22:58
Fotbalisté Juventusu Turín podlehli Sampdorii Janov na jejím hřišti 2:3 a přenechali druhé místo Interu. Milánské mužstvo zvítězilo proti Bergamu a zaostává za vedoucí Neapolí o dva body.
Gonzalo Higuaín v Janově skóroval, ale Juventusu to k bodům proti Sampdorii nestačilo. | Foto: Reuters

Řím - Fotbalisté Juventusu Turín prohráli v 13. kole italské ligy 2:3 na hřišti Sampdorie Janov a na vedoucí Neapol ztrácejí z druhého místa čtyři body. Janovský celek potvrdil domácí formu, když na stadionu Luigiho Ferrarise vyhrál všech šest utkání. Zároveň ukončil sérii čtyř vítězství Juventusu. Na druhé pozici úřadujícího mistra nahradil Inter Milán, který zásluhou Maura Icardiho porazil 2:0 Bergamo a za Neapolí zaostává dva body.

Obhájce titulu byl v prvním dějství aktivnější, po změně stran ale převzali otěže zápasu domácí. V 52. minutě otevřel hlavou skóre Zapata a o dvacet minut později se zpoza vápna střelou k tyči prosadil Torreira.

V 79. minutě definitivně rozhodl o prvním vítězství Sampdorie nad Juventusem od května 2013 po Quagliarellově přihrávce Ferrari. Domácí gólman Viviano v nastavení přišel o čisté konto po Higuaínově penaltě a Dybalově zásahu. Juventus venku prohrál poprvé v sezoně.

O výhře Interu nad Bergamem rozhodl dvěma góly hlavou v druhém poločase argentinský kanonýr Icardi. Bergamu se v této sezoně nedaří na hřištích soupeřů, ze šesti venkovních duelů získalo pouhé dva body. Inter je společně s Neapolí jediným neporaženým týmem v Serii A.

Udine podlehlo Cagliari 0:1 poté, co v 55. minutě zaváhali jeho defenzivní hráči a nedůsledně hlídaný Joao Pedro hlavou překonal gólmana Bizzarriho. Sardinský klub zvítězil v Udine poprvé od května 2008. Za poražený tým odehráli celý zápas záložníci Antonín Barák a Jakub Jankto.

FC Janov pod novým trenérem Davidem Ballardinim prožil úspěšnou premiéru, když zvítězil 1:0 na hřišti Crotone. V 11. minutě Laxalt nacentroval do vápna, míč propadl na zadní tyč k Rigonimu a ten se nemýlil. Crotone, za které odehrál celý zápas stoper Stefan Simič, následně několikrát podržel gólman Cordaz, na předchozí dvě výhry ale tým navázat nedokázal.

Benevento ani po 13. kole nezískalo první bod v Serii A. Přišlo o něj ve čtvrté minutě nastavení, kdy Peluso rozhodl o výhře Sassuola 2:1. Další nováček Spal Ferrara remizoval 1:1 s Fiorentinou.

Italská fotbalová liga - 13. kolo:

Crotone - FC Janov 0:1 (11. Rigoni), Benevento - Sassuolo 1:2 (65. Armenteros - 57. Matri, 90.+4 Peluso), FC Turín - Chievo 1:1 (34. Baselli - 14. Hetemaj), Sampdoria Janov - Juventus Turín 3:2 (52. Zapata, 71. Torreira, 79. Ferrari - 90.+1 Higuaín z pen., 90.+4 Dybala), Spal Ferrara - Fiorentina 1:1 (42. Paloschi - 80. Chiesa), Udine - Cagliari 0:1 (55. Joao Pedro), Inter Milán - Bergamo 2:0 (51. a 60. Icardi).