Juventus přišel o dvougólové vedení a v Udine remizovali 2:2, AS Řím začal vítězně

22. 8. 2021 23:00
Fotbalisté turínského Juventusu v úvodním kole italské ligy remizovali na hřišti Udine 2:2, přestože po 23 minutách vedli o dvě branky. AS Řím zdolal Fiorentinu 3:1 a Neapol si i v oslabení poradila 2:0 s nováčkem z Benátek. Boloňa porazila dalšího nováčka Salernitanu 3:2.
Odveta osmifinále Ligy mistrů 2020/21, Juventus - Porto: Mahdí Taremí vidí červenou kartu od Björna Kuiperse. | Foto: Reuters

Juventus, na jehož lavičce si připsal obnovenou soutěžní premiéru trenér Massimiliano Allegri, poslal do vedení ve třetí minutě Dybala. O 20 minut později na něj navázal Cuadrado.

Domácí snížili v 51. minutě zásluhou po Pereyrově gólu z penalty. V 83. minutě srovnal po chybě brankáře Szczesného Deulofeu. V nastavení se prosadil hlavou střídající útočník Ronaldo, radost hostů z vítězné trefy však netrvala dlouho, jelikož video odhalilo těsný ofsajd.

"Odehráli jsme dobrý zápas. Bohužel i takový je fotbal. Ve druhé půli jsme si měli vést lépe, nedokázali jsme reagovat na nečekané situace. Musí nám to posloužit jako lekce," citovala italská média Allegriho.

Fiorentina hrála na římském Olympijském stadionu od 17. minuty bez vyloučeného brankáře Dragowského. O devět minut později otevřel skóre domácí kapitán Mchitarjan. V 52. minutě se síly na hřišti srovnaly, když Zaniolo uviděl druhou žlutou kartu. Hosté srovnali díky Milenkovičovi, jenže "Giallorossi" během 64. až 79. minuty dvakrát udeřili zásluhou Veretouta. Ligový debut na lavičce Římanů si odbyl trenér José Mourinho.

Neapol se od 23. minuty musela obejít bez vyloučeného Osimhena. V 56. minutě navíc mistr Evropy Insigne neproměnil penaltu, o šest minut později už ale ze stejné situace nezaváhal. Pojistku přidal Elmas. Benátky jsou mezi elitou po 19 letech.

Salernitana, která se do Serie A vrátila poprvé od roku 1999, hrála od 34. minuty bez vyloučeného Strandberga. Krátce po změně stran ale obdržel červenou kartu i domácí záložník Soriano.

Hosté se ujali vedení v 52. minutě, když Bonazzoli proměnil pokutový kop. Za domácí srovnal De Silvestri, hostům vrátil náskok Coulibaly. V rozmezí 75. až 77. minuty však Boloňa díky trefám Arnautovice a De Silvestriho obrátila skóre.

Italská fotbalová liga - 1. kolo:

Boloňa - Salernitana 3:2 (59. a 77. De Silvestri, 75. Arnautovic - 52. Bonazzoli z pen., 70. Coulibaly), Udine - Juventus Turín 2:2 (51. Pereyra z pen., 83. Deulofeu - 3. Dybala, 23. Cuadrado), Neapol - Benátky 2:0 (62. Insigne z pen., 73. Elmas), AS Řím - Fiorentina 3:1 (64. a 79. Veretout, 26. Mchitarjan - 60. Milenkovič).