Ibrahimovic v nastavení zachránil AC bod, Juventus ztratil s nováčkem

Aktualizováno 11. 12. 2021 23:14
Lídr italské fotbalové ligy AC Milán v 17. kole remizoval 1:1 v Udine a v případě nedělní výhry městského rivala Interu s Cagliari může přijít o první příčku. Alespoň bod zařídil "Rossoneri" gólem v nastavení Zlatan Ibrahimovic.
Zlatan Ibrahimovic po utkání AC Milán v Udinese.
Zlatan Ibrahimovic po utkání AC Milán v Udinese. | Foto: Reuters

Překvapení se zrodilo i v Benátkách, Juventus na hřišti nováčka hrál rovněž nerozhodně 1:1. Fiorentina deklasovala 4:0 Salernitanu, dvakrát se trefil nejlepší střelec soutěže Dušan Vlahovič.

Udine vedl místo odvolaného Lucy Gottiho jeho dosavadní asistent Gabriele Cioffi a premiéra v roli hlavního kouče mu vyšla takřka dokonale. V 17. minutě dotáhl Beto se štěstím a po několika odrazech rychlý brejk a vypadalo to, že jeho tým ukončí čtyřzápasové čekání na vítězství.

V druhé minutě nastavení se ale Ibrahimovic nejlépe zorientoval ve vápně a zblízka překonal gólmana Silvestriho. Čtyřicetiletý útočník se stal po Lionelu Messim a Cristianu Ronaldovi třetím hráčem v tomto tisíciletí, který nastřílel v pěti nejprestižnějších evropských ligách 300 branek. V závěru byl vyloučen domácí Succes, skóre už se ale nezměnilo a Milán ztratil body počtvrté z posledních šesti zápasů.

Juventus přišel už ve 12. minutě o zraněného kapitána Paula Dybalu, i bez ofenzivní opory se ale ujal po Moratově trefě z těžké pozice vedení. V 55. minutě napřáhl z voleje zpoza vápna Aramu a nekompromisní ránou vyrovnal.

Benátky přerušily třízápasovou šňůru porážek a drží se nad sestupovým pásmem. "Stará dáma" je po další ztrátě šestá.

Vlahovič se prosadil dvakrát po změně stran. Nejprve skóroval překvapivou střelou na zadní tyč a 15. ligový zásah v sezoně přidal zblízka po centru z levé strany. Jednadvacetiletý srbský útočník se stal teprve třetím hráčem za posledních 60 let, který nasázel v jednom kalendářním roce v Serii A přes třicet branek. Fiorentina je i díky němu na pátém místě, Salernitana zůstává poslední.

Italská fotbalová liga - 17. kolo:

Fiorentina - Salernitana 4:0 (51. a 84. Vlahovič, 31. Bonaventura, 90. Maleh), Benátky - Juventus Turín 1:1 (55. Aramu - 32. Morata), Udine - AC Milán 1:1 (17. Beto - 90.+2 Ibrahimovic).

1. AC Milán 17 12 3 2 36:19 39
2. Inter Milán 16 11 4 1 39:15 37
3. Neapol 16 11 3 2 34:12 36
4. Bergamo 16 10 4 2 35:19 34
5. Fiorentina 17 10 0 7 31:22 30
6. Juventus Turín 17 8 4 5 23:17 28
7. AS Řím 16 8 1 7 24:19 25
8. Lazio Řím 16 7 4 5 32:30 25