Krejčí pomohl asistencí k vítězství Boloni, Schick dostal příležitost v základní sestavě

Aktualizováno 22. 1. 2017 22:48
Český reprezentant Ladislav Krejčí pomohl asistencí k vítězství Boloni nad Turínem 2:0. Juventus Turín nepřipravilo o vedení v italské lize ani Lazio Řím, tým z hlavního města země prohrál 0:2.
Ladislav Krejčí v dresu Boloni
Ladislav Krejčí v dresu Boloni | Foto: ČTK

Turín - Fotbalový reprezentant Ladislav Krejčí zaznamenal v italské lize už pátou asistenci v sezoně a v 21. kole pomohl Boloni k výhře 2:0 nad Turínem. V počtu gólových přihrávek je český záložník na sedmém místě v soutěži.

Krejčí se podílel na první brance utkání. Po přetaženém centru z pravé strany vyhrál hlavičkový souboj a přiťukl míč spoluhráči Blerimovi Džemailimu, který zblízka propálil gólmana. Švýcarský záložník pak v závěru přidal druhý gól a definitivně rozhodl.

Juventus nadále suverénní

Fotbalisté Juventusu domácí výhrou 2:0 nad Laziem Řím potvrdili první příčku v tabulce. Na domácím stadionu vyhráli v Serii A už 26. utkání za sebou. Naposledy zaváhali v září 2015.

Obhájcům titulu vyšel především úvod utkání. Do vedení se dostali už v 5. minutě zásluhou Paula Dybaly. O 12 minut později zvýšil po centru z pravé strany Gonzalo Higuaín, který se trefil v pátém ligovém utkání za sebou, ve kterém nastoupil. To se v dresu Juventusu naposledy povedlo v roce 2005 Davidu Trezeguetovi.

Higuaín dokonce vstřelil druhý gól, ale ten mu sudí kvůli těsnému ofsajdu neuznal. Argentinský útočník je tak se 14 góly na druhém místě tabulky střelců o gól za Maurem Icardim.

V dresu Udinese odehrál 85 minut další český záložník Jakub Jankto, ani on ale prohru 0:1 na hřišti Empoli neodvrátil. Připsal si jen žlutou kartu.

Schick v základu, ale branku nedal

Neprosadil se ani Patrik Schick, který počtvrté nastoupil v základní sestavě Sampdorie Janov, ale musel přijmout prohru 0:1 na hřišti Bergama. Sampdoria čeká na výhru už sedm soutěžních zápasů. Bergamo vyhrálo i přesto, že do sestavy od začátku nasadilo hned dva sedmnáctileté hráče Bastoniho a Melegoniho.

Už osmou soutěžní výhru v řadě uhrál Inter Milán, který zdolal Palermo na jeho hřišti 1:0 gólem Mária. Od listopadové výměny trenéra je Inter nejlepším týmem v lize. Navíc v posledních šesti utkáních udržel čtyřikrát čisté konto. Předtím na to samé potřeboval 22 utkání.

Sassuolo vyhrálo 3:1 na hřišti Pescary díky dvěma gólům Alessandra Matriho. Poprvé se prosadil už po 58 vteřinách, postaral se tím o nejrychlejší gól sezony. Poslední Pescara doma nevyhrála už devatenáctý zápas v řadě, což je nový rekord soutěže.

Italská fotbalová liga - 21. kolo:

Juventus Turín - Lazio Řím 2:0 (5. Dybala, 17. Higuaín), Boloňa - FC Turín 2:0 (43. a 83. Džemaili), Empoli - Udine 1:0 (82. Mchedlidze), FC Janov - Crotone 2:2 (43. Simeone, 66. Ocampos z pen. - 54. Ceccherini, 74. Ferrari), Palermo - Inter Milán 0:1 (65. Mario), Pescara - Sassuolo 1:3 (56. Bahebeck - 1. a 73. Matri, 65. Pellegrini), Bergamo - Sampdoria Janov 1:0 (54. Gómez), AS Řím - Cagliari 1:0 (55. Džeko).