Juventus porazil Atalantu a je ve finále poháru, může ho vyhrát počtvrté za sebou

28. 2. 2018 20:32
Rozhodující branku vstřelil v 75. minutě Miralem Pjanič. Finále si Juventus zahraje proti lepšímu z dvojice Lazio - AC Milán.
Gianluigi Buffon slaví se spoluhráči.
Gianluigi Buffon slaví se spoluhráči. | Foto: Reuters

Řím - Fotbalisté Juventusu Turín jako první postoupili do finále Italského poháru. Obhájci trofeje v odvetném semifinále doma zdolali Atalantu Bergamo 1:0 a zopakovali výsledek z úvodního zápasu. "Stará dáma" může trofej získat počtvrté za sebou.

Juventus ve finále Coppa Italia, které se uskuteční 9. května v Římě, vyzve lepšího z dvojice Lazio - AC Milán. Druhé semifinále je na programu dnes od 20:45.

V Turíně se téměř vše podstatné stalo ve druhém poločase. Blízko vedoucímu gólu byla po hodině hry Atalanta. Alejandro Gómez přehodil vyběhnutého brankáře Gianluigiho Buffona, ale míč skončil na tyči. Chvíli nato zase domácí Douglas Costa napálil břevno. Fanoušky Juventusu uklidnil až v 75. minutě Miralem Pjanič, který proměnil penaltu udělenou po diskutabilním souboji Gianlucy Manciniho s Blaisem Matuidim.