Juventus a AC Milán mají Ligu mistrů, ostrouhala Neapol. Vaclík slavil se Sevillou

23. 5. 2021 23:14
Fotbalisté Interu Milán v posledním kole italské ligy porazili Udine vysoko 5:1 a potvrdili svou dominanci v tomto ročníku Serie A. Milánský celek podruhé v klubové historii získal více než 90 bodů. Na čtvrtou příčku zajišťující jako poslední postup do Ligy mistrů se posunul po výhře 4:1 v Boloni Juventus.
Fotbalisté AC Milán slaví postup do Ligy mistrů
Fotbalisté AC Milán slaví postup do Ligy mistrů | Foto: Reuters

Turínský celek rozhodující zápas sezony s přehledem zvládl, přestože do něho trenér Andrea Pirlo nenasadil unaveného Cristiana Ronalda. Neapol se naopak musí po remíze 1:1 s Veronou, které kvůli karetnímu trestu chyběl Antonín Barák, spokojit na páté příčce s účastí v Evropské lize.

Trenér nových italských mistrů Antonio Conte dal v posledním kole šanci náhradníkům a ti se mu odvděčili povedeným výkonem. Skóre otevřel v 8. minutě obránce Ashley Young, který se jako první Angličan od roku 1997 prosadil ve dvou po sobě jdoucích sezonách italské ligy. V ročnících 1995/96 a 1996/97 vstřelil taktéž v dresu Interu deset ligových branek záložník Paul Ince.

Druhý gól Interu dal v závěru prvního poločasu střídající Christian Eriksen. Dánský fotbalista se prosadil z přímého kopu pět minut poté, co nahradil zraněného Stefana Sensiho.

Ve druhém poločase proměnil penaltu argentinský útočník Lautaro Martínez, rychlý protiútok využil Ivan Perišič a na 5:0 zvýšil nejlepší střelec Interu Romelu Lukaku, který v 72. minutě dorazil do branky technický pokus Alexise Sáncheze.

První minuty v sezoně si v brance Interu připsal Daniele Padelli, který v poločase vystřídal týmovou jedničku Samira Handanoviče. Jedinou branku italský gólman inkasoval z pokutového kopu, který proměnil Roberto Pereyra a stanovil konečný stav utkání na 5:1 pro Inter.

Vaclík vychytal čisté konto

Fotbalisté Sevilly s Tomášem Vaclíkem porazili v posledním kole španělské ligy Alavés 1:0 a zakončili ročník na čtvrtém místě. Český brankář nastoupil v brance Sevilly poprvé od šestého března a vychytal druhé čisté konto v ligové sezoně.

Nejtěžší situaci řešil rodák z Ostravy v 90. minutě, kdy nohou zlikvidoval únik Josela. Rozhodující branku vstřelil ve třetí minutě nastavení Alejandro Gómez.

Italská fotbalová liga - 38. kolo:

Inter Milán - Udine 5:1 (8. Young, 45. Eriksen, 56. L. Martínez z pen., 65. Perišič, 72. Lukaku - 80. Pereyra z pen.), Bergamo - AC Milán 0:2 (43. z pen. a 90.+2 z pen. Kessie), Boloňa - Juventus Turín 1:4 (86. Orsolini - 29. a 47. Morata, 6. Chiesa, 45. Rabiot), FC Turín - Benevento 1:1 (29. Bremer - 72. Tello), Neapol - Hellas Verona 1:1 (60. Rrahmani - 69. Faraoni), Sassuolo - Lazio Řím 2:0 (10. Kyriakopulos, 78. Berardi z pen.), Spezia - AS Řím 2:2 (6. Verde, 38. Pobega - 52. El Shaarawy, 85. Mchitarjan).