Pavlenka trápil skvělými zákroky kanonýry Bayernu, favorita spasila až tečovaná rána

20. 4. 2019 22:36
Brankář Jiří Pavlenka dlouho držel v 30. kole německé ligy naděje Brém na bodový zisk na hřišti Bayernu Mnichov, v 75. minutě ale dostal gól a lídr tabulky vyhrál 1:0. Celý zápas odehrál i další český fotbalista ve službách Werderu Theodor Gebre Selassie.
Fotbalový brankář Werderu Brémy Jiří Pavlenka při utkání německé ligy proti Bayernu Mnichov | Foto: Reuters

Pavlenka předvedl výtečný zákrok po necelé půlhodině hry, když po zakončení Gnabryho z bezprostřední blízkosti vykopl míč na roh. Gnabry nevyzrál na českého reprezentačního brankáře ani ve dvou dalších šancích po změně stran.

Výkon českého brankáře obdivoval v průběhu utkání twitterový účet Werderu…

…i fanoušci. Jedna z nich věřila, že s takovou formou by Pavlenka zachránil snad i její špatné studijní výsledky:

V 58. minutě byl ovšem vyloučen po druhé žluté kartě Veljkovič a tlak Bayernu sílil. Bavorský velkoklub se dočkal vítězné branky v 75. minutě, kdy Süleho střelu tečoval Klaassen do protipohybu českého gólmana.

Bayern zvýšil náskok před druhým Dortmundem na čtyři body, Borussia má ale k dobru nedělní zápas s Freiburgem. Brémy ukončily dvanáctizápasovou sérii bez ligové porážky a jsou osmé.

Obránce Pavel Kadeřábek odehrál celý zápas při výhře Hoffenheimu 5:2 na Schalke. Jednou se prosadil Andrej Kramarič a 16. gólem v sezoně se posunul na třetí místo tabulky střelců. Jeho kolega z útoku Ádám Szalai se trefil po hodině hry hlavou a stal se prvním maďarským fotbalistou, který nastřílel v německé nejvyšší soutěži padesát branek.

Schalke prohrálo čtvrté domácí utkání v řadě a vyrovnalo černý klubový rekord z přelomu let 1982 a 1983.

Lipsko vyhrálo popáté za sebou, tentokrát v Mönchengladbachu 2:1. Dvěma góly se o to zasloužil Halstenberg, který nejprve proměnil penaltu a následně zužitkoval Forsbergův pas za obranu. Lipsko je s devítibodovým náskokem na třetím místě a míří do Ligy mistrů, Mönchengladbach je pátý.

Augsburg deklasoval Stuttgart 6:0 a čtyři kola před koncem má desetibodový náskok na sestupové pásmo. Od 37. minuty u toho byl v dresu vítězného týmu na hřišti záložník Jan Morávek, který nahradil střelce první branky Khediru. Augsburg poprvé v bundesligovém utkání vstřelil šest gólů.

Záložník Norimberku Ondřej Petrák přihlížel z lavičky porážce 0:2 v Leverkusenu. Výhru Bayeru zařídili ve druhém poločase střídající Alario a Volland. Leverkusen se tak posunul na sedmou příčku, Norimberk je předposlední.

Německá fotbalová liga - 30. kolo:

Bayern Mnichov - Brémy 1:0 (75. Süle), Augsburg - Stuttgart 6:0 (29. a 59. Max, 53. a 68. Richter, 11. Khedira, 18. Hahn), Leverkusen - Norimberk 2:0 (61. Alario, 86. Volland), Mohuč - Düsseldorf 3:1 (1. a 87. Mateta, 67. Onisiwo - 19. Lukebakio), Mönchengladbach - Lipsko 1:2 (61. Plea - 17. z pen. a 53. Halstenberg), Schalke - Hoffenheim 2:5 (60. Caligiuri z pen., 90. Burgstaller - 25. a 80. Belfodil, 45. Kramarič, 65. Szalai, 73. Amiri).

1. Bayern Mnichov 30 22 4 4 79:29 70
2. Dortmund 29 20 6 3 68:36 66
3. Lipsko 30 18 7 5 57:23 61
4. Eintracht Frankfurt 29 15 7 7 57:34 52
5. Mönchengladbach 30 15 6 9 49:37 51
6. Hoffenheim 30 13 11 6 65:41 50
7. Leverkusen 30 15 3 12 53:48 48
8. Brémy 30 12 10 8 52:42 46