Ještě jednou a definitivně. Neymar si El Clásico nezahraje

ČTK Sport ČTK, Sport
23. 4. 2017 12:12
Barcelona se v Neymarově případu obrátila na národní sportovní arbitráž, ale nakonec se bude muset v utkání proti Realu Madrid obejít bez brazilského útočníka. Neymar si odpykává trest za vyloučení v Málaze.
Neymar
Neymar | Foto: Reuters

Barcelona - Fotbalisté Barcelony se v dnešním "Clásicu" proti Realu Madrid budou muset s definitivní platností obejít bez útočníka Neymara. Distancovaného Brazilce katalánský velkoklub nezařadil do týmu pro utkání, jež se hraje od 20:45 na stadionu Realu.

Barcelona se snažila do poslední chvíle Neymarův třízápasový distanc zvrátit. Poté, co odvolání zamítla nejprve Španělská fotbalová federace, obrátili se v pátek úřadující ligoví mistři na národní sportovní arbitráž (TAD).

Podle madridského deníku Marca tak učinili schválně až po úředních hodinách se snahou, aby mělo podané odvolání odkladný účinek na distanc. Představitelé TAD však uvedli, že ačkoli se před zápasem nestihnou případem zabývat, Neymar v Madridu nastoupit nesmí.

Pětadvacetiletý brazilský útočník dostal zákaz startu na dva zápasy za to, že sarkasticky tleskal asistentovi rozhodčího po svém vyloučení 8. dubna v Málaze. Na tři utkání protáhla distanc automatická suspendace za červenou kartu. Jeden zápas si už Neymar odseděl.

Barcelona půjde do zápasu na Santiagu Bernabéu s tříbodovým odstupem za domácím Realem, jenž má navíc zápas k dobru.

 

Právě se děje

před 3 minutami

Daň z přidané hodnoty na ubytovací služby nebo vstupné na kulturní akce klesne z 15 na 10 procent

Další zprávy