Jeden gól stačil. West Ham se protrápil k první výhře sezony

28. 8. 2022 17:14
Fotbalisté West Hamu ve čtvrtém kole anglické ligy ukončili sérii porážek vítězstvím 1:0 na hřišti Aston Villy, u které byli i Vladimír Coufal s Tomášem Součkem. Zápas rozhodl jedinou brankou v 74. minutě Pablo Fornals, který po 344 minutách ukončil gólový půst "Kladivářů" v tomto ročníku.
Pablo Fornals z West Hamu slaví gól v zápase s Aston Villou
Pablo Fornals z West Hamu slaví gól v zápase s Aston Villou | Foto: Reuters

West Ham nastoupil v Birminghamu se Součkem v základní sestavě a od 23. minuty hrál i Coufal, který vystřídal zraněného Johnsona.

O premiérové výhře hostů rozhodl v závěru Fornals, který před pokutovým územím vystřelil a díky teči bránícího hráče přeloboval Martíneze. West Ham porazil Aston Villu pošesté v řadě.

Nováček Nottingham prohrával s Tottenhamem již od páté minuty, kdy Kulusevski našel Kanea a ten přízemní střelou skóroval. Ve druhé části mohl anglický kanonýr zvýšit, když Cook zahrál ve vápně rukou a byl nařízen pokutový kop. Na druhý gól v utkání si však Kane musel počkat, protože Henderson jeho penaltu vyrazil.

Kaneův druhý přesný zásah přišel v 81. minutě, kdy se po centru Richarlisona prosadil hlavou. Byl to jeho 187. gól v Premier League, čímž vyrovnal v historické tabulce střelců třetího Andyho Colea. Tottenham bodově dotáhl druhý Manchester City a je o skóre třetí.

Wolverhampton nenavázal na výhru v Ligovém poháru proti Prestonu, na domácím hřišti remizoval 1:1 s Newcastlem a stále čeká na první výhru v lize. Domácí nastoupili se sedmi Portugalci v základní sestavě a dva z nich se postarali o úvodní trefu. Ve 38. minutě Guedes z levé strany přihrál na střed Nevesovi, který zpoza vápna vystřelil přesně k tyči.

Ve druhé půli mohli "Vlci" zvýšit svůj náskok, gól Jiméneze však po zásahu videorozhodčího nebyl uznán kvůli předcházejícímu faulu. V poslední minutě základní hrací doby se k nepovedenému odkopu domácích dostal Saint-Maximin a prudkou střelou z voleje nedal brankáři Sáovi šanci. Tým ze severu Anglie je tak v letošní sezoně stále neporažen.

Anglická fotbalová liga - 4. kolo:

Aston Villa - West Ham United 0:1 (74. Fornals), Wolverhampton - Newcastle 1:1 (38. Neves - 90. Saint-Maximin), Nottingham - Tottenham 0:2 (5. a 81. Kane).

1. Arsenal 4 4 0 0 11:3 12
2. Manchester City 4 3 1 0 13:5 10
3. Tottenham 4 3 1 0 9:3 10
4. Brighton 4 3 1 0 5:1 10
5. Leeds 4 2 1 1 7:4 7
6. Chelsea 4 2 1 1 5:6 7
7. Newcastle 4 1 3 0 6:4 6
8. Manchester United 4 2 0 2 4:7 6