Janktův gól pomohl Sampdorii k výhře v bitvě s Brescií, Juventus nově vede ligu

12. 1. 2020 17:12
Záložník Jakub Jankto v 19. kole italské ligy pomohl fotbalistům Sampdorie Janov k důležité výhře 5:1 v záchranářském souboji s Brescií. Český reprezentant vstřelil gól na 2:1 a poté se v závěru přihrávkami podepsal pod obě poslední branky domácího celku. Sampdorii díky výhře dělí od pásma sestupu pět bodů. Fotbalisté Juventusu Turín zvítězili 2:1 na hřišti AS Řím.
Jakub Jankto v dresu Sampdorie
Jakub Jankto v dresu Sampdorie | Foto: ČTK

Juventus měl skvělý nástup do zápasu a v úvodní desetiminutovce si vypracoval dvoubrankové vedení. Na gól Meriha Demirela ze třetí minuty navázal Cristiano Ronaldo proměněnou penaltou za faul na Paula Dybalu, který využil zbrklou rozehrávku domácích. Portugalský útočník dal 14. ligový gól v sezoně a v tabulce střelců se dotáhl na druhého Romelua Lukakua z Interu. S 20 góly vede útočník Lazia Ciro Immobile.

Hosté se nakonec o výhru obávali, protože v 68. minutě snížil Diego Perotti z penalty nařízené po zhlednutí videa za ruku. Víc už domácí nestihli a po druhé porážce za sebou klesli na páté místo za Bergamo.

Jankto se prosadil v nastavení prvního poločasu, kdy si naběhl na centr Karola Linettyho a z voleje poslal míč do branky. Třiadvacetiletý český záložník dal druhý gól v této sezoně Serie A. Poprvé se trefil na konci září při prohře 1:3 s Interem Milán.

V závěru zápasu Jankto nejprve připravil čtvrtý gól pro Gianlucu Caprariho a pak po jeho dlouhé přihrávce upravil Fabio Quagliarella svým druhý zásahem v utkání na konečných 5:1. Sampdorii v neúplné tabulce patří šestnácté místo a od osmnáctého FC Janov i devatenácté Brescie ji dělí pět bodů. Na poslední Spal Ferrara má k dobru sedm bodů.

Kuriózní úvod měl zápas Verony s FC Janov, který začal se zhruba patnáctiminutovým zpožděním, protože rozhodčí při kontrole hřiště zjistil, že pokutová území byla křivě nalajnovaná. Po nápravě domácí Hellas zvítězil 2:1 a od pohárových příček ho dělí čtyři body.

Italská fotbalová liga - 19. kolo:

Udine - Sassuolo 3:0 (14. Okaka, 68. Sema, 90.+1 De Paul), FC Turín - Boloňa 1:0 (11. Berenguer), Fiorentina - Spal Ferrara 1:0 (82. Pezzella), Sampdoria Janov - Brescia 5:1 (68. z pen. a 90.+2 Quagliarella, 34. Linetty, 45.+3 Jankto, 77. Caprari - 12. Chancellor), Hellas Verona - FC Janov 2:1 (55. Verre z pen., 65. Zaccagni - 41. Sanabria), AS Řím - Juventus Turín 1:2 (68. Perotti z pen. - 3. Demiral, 10. Ronaldo z pen.)