Jankto slaví senzační výhru nad Realem. Getafe zaskočilo lídra španělské ligy

2. 1. 2022 17:07
Lídr španělské fotbalové ligy Real Madrid v 19. kole prohrál 0:1 na hřišti Getafe a utrpěl druhou porážku v sezoně. Domácím pomohl k cennému skalpu i střídající český záložník Jakub Jankto, jenž se dostal na hřiště v 83. minutě.
Fotbalisté Getafe slaví vítězný gól v utkání s Realem Madrid
Fotbalisté Getafe slaví vítězný gól v utkání s Realem Madrid | Foto: Reuters

O osudu madridského derby rozhodla už devátá minuta, kdy Ünal obral o míč kličkujícího Militaa a následně s přehledem zakončil.

Favorit mohl vzápětí srovnat, Modrič ale trefil pouze břevno. Realu se po pěti výhrách nepodařilo napodobit vítěznou šňůru z roku 2017, kdy uspěl v lize na hřištích soupeřů šestkrát po sobě.

"Bílý balet" zůstal v čele La Ligy s osmibodovým náskokem na druhou Sevillu, která má ale dvě utkání k dobru. Getafe neprohrálo sedm utkání v řadě a po nevydařeném úvodu sezony už se dostalo na 16. místo, tři body nad sestupové pásmo.

Další derby už ovládl favorit, Atlétiku vystřelil výhru nad Vallecanem dvěma trefami Correa. Na lavičce "Colchoneros", kteří ukončili čtyřzápasovou sérii porážek, nakonec nechyběl trenér Diego Simeone, jenž měl v průběhu týdne pozitivní test na koronavirus, další výsledky ale byly negativní.

Atlético se tříbodovým ziskem dostalo na čtvrté místo před dnešního soupeře. Na třetí Betis ztrácí už jen bod, sevillský celek totiž doma překvapivě prohrál 0:2 s Vigem. Obě branky dal kanonýr Iago Aspas, jenž zaokrouhlil střelecký účet v této sezoně na deset branek.

Barceloně chybělo kvůli koronaviru proti Mallorce až 15 hráčů A-týmu, Katalánci si přesto připsali teprve druhou venkovní výhru v sezoně. Rozhodl o ní Luuk de Jong, který nejprve dvakrát trefil brankovou konstrukci, ve 44. minutě už se ale ze vzduchu prosadil.

Španělská fotbalová liga - 19. kolo:

Getafe - Real Madrid 1:0 (9. Ünal), Atlético Madrid - Vallecano 2:0 (28. a 53. Correa), Elche - Granada 0:0, Alavés - San Sebastian 1:1 (58. Joselu z pen. - 14. Januzaj), Betis Sevilla - Vigo 0:2 (36. z pen. a 45.+2 Aspas), Mallorca - FC Barcelona 0:1 (44. L. De Jong).

1. Real Madrid 20 14 4 2 41:17 46
2. FC Sevilla 18 11 5 2 29:13 38
3. Betis Sevilla 19 10 3 6 32:23 33
4. Atlético Madrid 19 9 5 5 31:22 32
5. FC Barcelona 19 8 7 4 30:22 31
6. Vallecano 19 9 3 7 26:20 30
7. San Sebastian 19 8 6 5 21:21 30
8. Valencie 19 7 7 5 31:28 28