Juventus remizoval v Sassuolu, Jankto řídil výhru Sampdorie dvěma asistencemi

Aktualizováno 16. 7. 2020 0:08
Fotbalisté Juventusu po gólové přestřelce remizovali v 33. kole italské ligy v Sassuolu 3:3 a potřetí za sebou nedokázali zvítězit. Přesto zvýšili náskok na čele tabulky na sedm bodů před druhým Bergamem. Český záložník Jakub Jankto pomohl dvěma gólovými asistencemi k vítězství Sampdorie Janov 3:0 nad Cagliari.
Jakub Jankto.
Jakub Jankto. | Foto: ČTK

AC Milán porazil Parmu 3:1 a bodově se dotáhl na šestou příčku, která zajišťuje účast v Evropské lize. Tu drží Neapol, jež ztratila body po remíze 1:1 v Boloni, za kterou nastoupil Ladislav Krejčí.

V Sassuolu odstartovaly gólové hody dvě brzké branky hostujících Danila a Gonzala Higuaína. Domácí snížili po půlhodině hry díky Filipu Djuričičovi a po přestávce během tří minut otočili výsledek Domenico Berardi a Francesco Caputo. Alespoň bod favoritovi zajistil Alex Sandro.

Jankto připravil první gól po osmi minutách hry, kdy sklepl přetažený centr hlavou na malé vápno zakončujícímu Manolu Gabbiadinimu. Sampdoria zvýšila před přestávkou díky Federicu Bonazzolimu. Stejný hráč uzavřel skóre po přestávce, když akrobaticky uklidil centr českého reprezentanta k zadní tyči.

Parma se dostala do vedení v 44. minutě zásluhou Jasmina Kurtiče, ale. O obrat ve prospěch AC zařídil turecký záložník Hakan Calhanoglu. Nejdříve asistoval u branek Francka Kessiého a Alessia Romagnoliho, závěrečnou trefu obstaral sám.

Krejčí nastoupil v lize v základní sestavě poprvé od 24. listopadu loňského roku. Český fotbalista, který byl dlouho zraněný, opustil hřiště za nepříznivého stavu v 65. minutě. Boloňa dokázala vyrovnat deset minut před koncem.

Možnost posunout se na druhé místo tabulky nevyužilo Lazio, které nevyhrálo už čtyři utkání v řadě. Po bezbrankové remíze v Udine se alespoň tým z hlavního města Itálie osamostatnil na třetí příčce před Interem Milán, který má čtvrteční zápas se Spalem Ferrara k dobru.

Celý zápas odehrál už popáté v řadě záložník Lecce Antonín Barák, 18. týmu tabulky ale k bodům nepomohl. Lecce prohrálo doma s Fiorentinou 1:3.

Italská fotbalová liga - 33. kolo:

AC Milán - Parma 3:1 (55. Kessie, 59. Romagnoli, 77. Calhanoglu - 44. Kurtič), Boloňa - Neapol 1:1 (80. Barrow - 7. Manolas), Sampdoria Janov - Cagliari 3:0 (40. a 54. Bonazzoli, 8. Gabbiadini), AS Řím - Hellas Verona 2:1 (10. Veretout z pen., 45.+4 Džeko - 47. Pessina), Lecce - Fiorentina 1:3 (88. Šachov - 6. Chiesa, 38. Ghezzal, 40. Cutrone), Sassuolo - Juventus Turín 3:3 (29. Djuričič, 51. Berardi, 54. Caputo - 5. Danilo, 12. Higuaín, 64. Alex Sandro), Udine - Lazio Řím 0:0.