Jankto prohře Udine s Laziem nezabránil, Chievo zvítězilo na hřišti nováčka

1. 10. 2016 22:43
Jakub Jankto si zahrál 20 minut v utkání s Laziem Řím, prohře 0:3 ale nezabránil. V druhém sobotním utkání zvítězilo Chievo nad Pescarou 2:0.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Řím - Fotbalisté Chieva zvítězili v 7. kole italské ligy na hřišti nováčka z Pescary 2:0 po gólech Riccarda Meggioriniho ze 76. a Roberta Ingleseho z 85. minuty. Pro oba hráče to byly premiérové ligové branky v této sezoně.

Poražení domácí na výhru čekají už pět zápasů, v tomto období získali pouze dva body. Naposledy zvítězili ve druhém kole nad Sassuolem. Naopak Chievu se ve stejném časovém rozmezí dařilo, body ztratilo pouze v minulém kole po porážce na hřišti Neapole a po remíze s Laziem.

Dařilo se i Laziu, které zvítězilo 3:0 v Udine díky dvěma brankám Cira Immobileho a zásahu Keity Baldého. Druhý jmenovaný se po gólu proti Empoli v minulém kole vůbec poprvé v seniorské kariéře prosadil ve dvou ligových zápasech za sebou.

Do utkání na posledních dvanáct minut nastoupil také český záložník domácích Jakub Jankto. Výsledek však neovlivnil a Udine už tři kola marně čeká na vítězství.

Lazio a Chievo mají shodně třináct bodů a dostaly se na třetí a čtvrté místo Serie A. Tu ale ještě čeká kompletní nedělní program.

Italská fotbalová liga - 7. kolo:

Pescara - Chievo 0:2 (76. Meggiorini, 85. Inglese), Udine - Lazio Řím 0:3 (28. a 61. Immobile, 54. Baldé).