Aktualizováno 5. 12. 2017 9:16
Hned dvě branky si přispal český fotbalista Jakub Jankto při výhře Udine v Crotone v nejvyšší italské soutěži. Antonín Barák se do statistik zapsal asistencí. Ve španělské lize zvítězil pod novým trenérem Alavés v Gironě.
Podívejte se na sestřih branek v zápase mezi Crotone a Udinese | Video: Sport

Řím - Český fotbalový reprezentant Jakub Jankto přispěl dvěma góly v 15. kole italské ligy k výhře Udine 3:0 v Crotone. Na třetí branku přihrál Kevinu Lasagnovi další bývalý slávista Antonín Barák. V obraně poraženého týmu odehrál celý zápas Stefan Simič, jenž se s oběma svými dnešními soupeři sešel před měsícem v národním týmu na turnaji v Dauhá.

Jednadvacetiletý Jankto otevřel skóre zápasu ve 40. minutě, když do odkryté branky dorazil míč po Lasagnově střele, kterou gólman vyrazil. Osm minut po přestávce Jankto udeřil znovu, po přihrávce Maxiho Lópeze se trefil z hranice šestnáctky přízemní střelou k tyči.

Slávistický odchovanec Jankto tak zaznamenal svůj druhý a třetí gól v ligové sezoně. Navázal tak na vstřelenou branku ze čtvrtečního pohárového utkání proti Perugii, kterou jeho tým deklasoval 8:3.

V 66. minutě pečetil vítězství Udine Lasagna, jemuž po rychlém brejku nahrál Barák ideálně téměř před prázdnou branku. Udine je po pátém vítězství v sezoně čtrnácté.

Fotbalisté Alavésu pod novým trenérem vyhráli v Gironě

Fotbalisté Alavésu v prvním utkání pod novým koučem Abelardem vyhráli v dohrávce 14. kola španělské ligy 3:2 v Gironě a dostali se z posledního místa tabulky. O třetí výhře sestupem ohroženého Deportiva v sezoně rozhodl hattrickem v závěrečné dvacetiminutovce Ibai Gómez.

Domácí Girona přitom směřovala za třemi body, poté co v 59. a 62. minutě skórovali Stuani a Juanpe. Pak se však rozstřílel osmadvacetiletý Bask Ibai: v 71. minutě snížil dorážkou své vlastní střely, v 87. minutě proměnil penaltu a v třetí nastavené minutě dokonal obrat ranou, která prošla domácímu gólmanovi pod rukou.

Bývalý španělský reprezentant Abelardo se Alavésu ujal minulý týden a po Argentinci Luisi Zubeldíovi a Italovi Giannim De Biasim je třetím trenérem Deportiva v sezoně.

Italská fotbalová liga - 15. kolo:

Crotone - Udine 0:3 (40. a 53. Jankto, 66. Lasagna), Hellas Verona - FC Janov 0:1 (45.+2 Pandev).

Španělská fotbalová liga - 14. kolo:

Girona - Alavés 2:3 (59. Stuani, 62. Juanpe - 71., 87. z pen. a 90.+3 Ibai Gómez).