Nejsem Hozé, ale Džuze. Každý vyslovuje mé jméno špatně, nenávidím to, říká Mourinho

Rudolf Černík Rudolf Černík
4. 8. 2020 9:24
Fotbalový svéráz José Mourinho opět pobavil. Jeden z nejlepších trenérů světa učil svěřence z Tottenhamu, jak se správně vyslovuje jeho jméno.
José Mourinho s hráči Tottenhamu
José Mourinho s hráči Tottenhamu | Foto: Reuters

Tituly získal v Anglii, Španělsku, Itálii i Portugalsku, se dvěma různými celky triumfoval v Lize mistrů. Přesto málokdo ví, jak se správně vyslovuje jeho jméno. A současného trenéra Tottenhamu Hotspur to pěkně štve.

Při natáčení dokumentární série Amazonu s názvem "Všechno, nebo nic: Tottenham Hotspur" to odhalila kamera. Mourinho se totiž při rozcvičování zastavil u Japheta Tangangy.

"Jak se správně vyslovuje tvoje jméno?" ptá se náhle portugalský odborník.

"Tanganga," odpovídá překvapeně mladý zadák.

"Tanganga?" zkouší Mourinho napodobit jeho výslovnost. 

"Jo," odsouhlasí to bek.

"Nesnáším, když někdo vyslovuje jména špatně, člověče," vysvětluje pak kouč. "Každý říká moje jméno špatně. Každý mě oslovuje Hozé. Nejsem Hozé, jsem Džuze," poučuje Mourinho hlouček hráčů s důrazem na správnou výslovnost.

Seriál Amazonu, jenž mapuje dění v klubu od porážky ve finále Ligy mistrů v roce 2019, by měl mít premiéru ještě letos a naváže na podobný dokument o Manchesteru City, který by měl být uveden ještě tento měsíc.

Podívejte se, jak Mourinho učil hráče vyslovovat správně své jméno:

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Vlivný předseda PiS Jaroslaw Kaczyński se stane vicepremiérem polské vlády

Vlivný předseda polské vládní strany Právo a spravedlnost (PiS) Jaroslaw Kaczyński se stane členem vlády. Zastávat bude funkci vicepremiéra, oznámil premiér Mateusz Morawiecki. V letech 2006 a 2007 už Kaczyński stál v čele vlády.

Polská vládní koalice byla v posledních týdnech v krizi, hovořilo se i o předčasných volbách. V sobotu ale zástupci PiS a menších stran Solidární Polsko a Dohoda podepsali novou koaliční smlouvu, která má zaručit fungování vlády do příštích řádných voleb.

Zdroj: ČTK
před 20 minutami

Ukrajina vyšetřuje násilnou smrt pracovnice velvyslanectví USA

Ukrajinská policie dnes oznámila, že vyšetřuje násilnou smrt pracovnice amerického velvyslanectví v Kyjevě. Pátrá po podezřelém muži, který na diplomatku zaútočil, informovala agentura Reuters.

"Žena v bezvědomí byla přijata do nemocnice, kde následně zemřela. Při prohledání osobních věcí oběti byl nalezen průkaz totožnosti zaměstnance velvyslanectví USA na její jméno," uvedla policie na Facebooku.

Podle agentury Interfax Ukrajina byla žena nalezena kolemjdoucími se zraněním hlavy v parku na předměstí ukrajinské metropole. Policie ohledává místo činu a vyhlásila pátrání po muži ve věku 30 až 40 let, který je z útoku podezřelý. Americké velvyslanectví incident nekomentovalo.

Zdroj: ČTK
Další zprávy