AS Řím podruhé vyhrál, Juventus klopýtl na hřišti Sampdorie

22. 8. 2022 22:42
Fotbalisté AS Řím vyhráli i druhý zápas nové sezony italské ligy 1:0. Vítězství nad nováčkem z Cremony zařídil týmu trenéra Josého Mourinha bývalý anglický reprezentant Chris Smalling. V druhém dnešním utkání Juventus remizoval bez branek na hřišti Sampdorie.
Mehdi Leris a Mattia de Sciglio v zápase Sampdoria - Juventus
Mehdi Leris a Mattia de Sciglio v zápase Sampdoria - Juventus | Foto: Reuters

Dvaatřicetiletý stoper vstřelil jediný gól utkání v 65. minutě hlavičkou po rohu prakticky bez výskoku z malého vápna. Trefu oslavil s dresem vážně zraněného spoluhráče Georginia Wijnalduma, jenž si v neděli na tréninku zlomil holeň a může chybět až tři měsíce.

Římané, kteří v prvním kole porazili 1:0 Salernitanu, se díky druhé výhře bodově dotáhli na stoprocentní Neapol a Inter. Dnes se k nim ještě mohl připojit Juventus, nedokázal však skórovat na hřišti Sampdorie.

Hostům se podařilo v 65. minutě dopravit míč do sítě díky Adrienu Rabiotovi, gól ale nebyl po přezkoumání u videa uznán kvůli ofsajdu přihrávajícího Dušana Vlahoviče. Turínský tým hned v 2. kole ztratil první body v sezoně.