Češi při chuti, Schick i Barák zařídili vítězství, Pekhart se trefil dokonce dvakrát

Aktualizováno 3. 4. 2021 18:03
Čeští fotbaloví reprezentanti Patrik Schick a Antonín Barák dali vítězné góly svých týmů v utkáních německé Bundesligy, resp. italské Serie A.
Patrik Schick střílí vítězný gól Leverkusenu do sítě Schalke
Patrik Schick střílí vítězný gól Leverkusenu do sítě Schalke | Foto: Reuters

Devátý gól reprezentačního útočníka Patrika Schicka v této sezoně německé fotbalové ligy zajistil Leverkusenu vítězství 2:1 nad posledním Schalke. Bayer se při premiéře nového trenéra Hannese Wolfa v tabulce bodově dotáhl na pátý Dortmund, který gólem v závěru podlehl 1:2 čtvrtému Frankfurtu.

Schick v 67. minutě vystřídal Alaria, jenž v prvním poločase otevřel skóre. Pět minut nato český reprezentant zakončil rychlý brejk křížnou střelou k tyči a zvýšil na 2:0. Hosté v 81. minutě snížili zásluhou veterána Huntelaara, ale vítěznou premiéru kouče Wolfa na lavičce Leverkusenu nepokazili.

Frankfurt se dostal do vedení v 11. minutě po Schulzově vlastním gólu. Za Dortmund odpověděl těsně před pauzou další obránce Hummels. Eintrachtu nejprve rozhodčí po půl hodině hry branku neuznal kvůli ofsajdu, ale v 87. minutě hostům přece jenom zařídil tři body útočník Silva svou 22. trefou v bundesligovém ročníku.

Lídr a obhájce titulu Bayern Mnichov ve šlágru vyhrál na půdě druhého Lipska 1:0 a vytvořil si na rivala sedmibodový náskok.

Bayern zvládl utkání i bez zraněného Lewandowského. Polského kanonýra, který si během reprezentační pauzy poranil koleno a čeká ho zhruba měsíční pauza, ve 38. minutě zastoupil skórující Goretzka po Müllerově přihrávce. Lipsko po změně mělo šance, ale jeho hráči většinou stříleli nepřesně. Sabitzerovu tvrdou ránu pak hostující brankář Neuer vytáhnul nad břevno.

Augsburg na svém hřišti zdolal Hoffenheim 2:1 a dostal se před něj na 11. místo. Hosté, za které nastoupil reprezentační bek Pavel Kadeřábek, utrpěli třetí ligovou porážku po sobě. Jen na lavičce vítězů zůstali další Češi brankář Tomáš Koubek a obránce Marek Suchý.

Německá fotbalová liga - 27. kolo:

Leverkusen - Schalke 2:1 (26. Alario, 72. Schick - 81. Huntelaar), Lipsko - Bayern Mnichov 0:1 (38. Goretzka), Augsburg - Hoffenheim 2:1 (8. Vargas, 23. Hahn - 86. Skov), Dortmund - Eintracht Frankfurt 1:2 (45. Hummels - 12. vlastní Schulz, 87. Silva), Mohuč - Bielefeld 1:1 (57. Brosinski z pen. - 76. Voglsammer), Wolfsburg - Kolín nad Rýnem 1:0 (69. Brekalo), Mönchengladbach - Freiburg 2:1 (53. a 60. Thuram - 10. Sallai).

Barák rozhodl o výhře Verony

Fotbalový reprezentant Antonín Barák sedmým gólem v sezoně italské ligy pomohl Hellasu Verona k vítězství 2:0 na hřišti Cagliari v zápase 29. kola.

Barák se v 54. minutě trefil zpoza pokutového území přesně k tyči a potvrdil pozici nejlepšího střelce veronského mužstva. Cagliari poté dělily centimetry od vyrovnání, když náhradník Simeone zamířil do tyče. V deváté minutě nastavení přidal pojistku hostů Lasagna.

Vedoucí Inter Milán se v Boloni prosadil po půl hodině hry, kdy Lukaku zblízka dorazil vlastní hlavičku. Belgický útočník si připsal jubilejní 20. ligovou branku sezony. Krátce po změně stran další hostující útočník Martínez trefil tyčku. Milánský favorit už těsně vedení neztratil a připsal si deváté ligové vítězství po sobě

AC Milán brankou z 87. minuty zachránil domácí remízu 1:1 se Sampdorií, na jejíž lavičce zůstal Jakub Jankto. AC v prvním poločase podržel brankář Gianluigi Donnarumma proti Gabbiadiniho střele i Thorsbyho hlavičce.

V 57. minutě už uspěl osmatřicetiletý Quagliarella. Nejlepší střelec Sampdorie vystihl nepovedenou přihrávku Hernándeze a parádním lobem přehodil Donnarummu. Vzápětí však Sampdorii zkomplikoval situaci Silva vyloučením po druhé žluté kartě.

Milánský favorit si v závěru vytvořil tlak a v 87. minutě vyrovnal střídající Hauge po přihrávce Kessiého. Ten mohl v nastaveném čase dokonat obrat, ale trefil tyč.

Mistrovský Juventus v turínském derby na hřišti FC remizoval 2:2. Cristiano Ronaldo si připsal 772. soutěžní branku kariéry a v historické tabulce střelců dorovnal druhého Romária. Vedoucí Josef Bican má podle Fotbalové asociace ČR na kontě rekordních 821 gólů.

Juventus se prosadil jako první. Na Chiesovu branku ze 13. minutě ale ještě v první půli odpověděl Sanabria, který těsně po změně stran otočil skóre. FC však náskok neudržel, "Staré dámě" alespoň bod zařídil deset minut před koncem Ronaldo. Nejlepší kanonýr Serie A si polepšil na 24 gólů v sezoně.

Italská fotbalová liga - 29. kolo:

Cagliari - Hellas Verona 0:2 (54. Barák, 90.+9 Lasagna), AC Milán - Sampdoria Janov 1:1 (87. Hauge - 57. Quagliarella), FC Turín - Juventus Turín 2:2 (27. a 46. Sanabria - 13. Chiesa, 81. Ronaldo), Boloňa - Inter Milán 0:1 (31. Lukaku), Benevento - Parma 2:2 (23. Glik, 67. Ionita - 55. Kurtič, 88. Man), Bergamo - Udine 3:2 (19. a 46. Muriel, 61. Zapata - 45. Pereyra, 71. Stryger Larsen), FC Janov - Fiorentina 1:1 (13. Destro - 23. Vlahovič), Lazio Řím - Spezia 2:1 (56. Lazzari, 89. Caicedo z pen. - 73. Verde), Neapol - Crotone 4:3 (19. Insigne, 22. Osimhen, 34. Mertens, 72. Di Lorenzo - 25. a 48. Simy, 59. Messias), Sassuolo - AS Řím 2:2 (57. Traoré, 85. Raspadori - 25. Pellegrini z pen., 69. Bruno Peres).

Real si poradil s Eibarem

Fotbalisté Realu Madrid ve 29. kole španělské ligy doma porazili Eibar 2:0 a poskočili na druhé místo neúplné tabulky před Barcelonu, která má k dobru pondělní utkání s Valladolidem. "Bílému baletu" chybí tři body na městského rivala Atlético, ale i lídr tabulky odehrál o zápas méně a v neděli změří síly se Sevillou.

Real poslal do vedení ve 41. minutě Asensio, který v prvním poločase trefil břevno a jeho první branka neplatila pro ofsajd. Pojistku úřadujících šampionů zařídil v 73. minutě nejlepší týmový střelec Benzema hlavou.

Madridský celek v domácí soutěži protáhnul šňůru bez porážky na devět duelů, z toho posedmé zvítězil.

Villarreal díky hattricku útočníka Gerarda Morena zvítězil v Granadě 3:0 a posunul se na páté místo. "Žlutá ponorka" v La Lize naplno bodovala potřetí za sebou.

Moreno otevřel skóre v deváté minutě z pokutového kopu a za dalších devět minut zvýšil po otočce v šestnáctce. Na začátku druhého poločasu španělský reprezentant trefil tyč, ale hattricku se dočkal v 60. minutě díky další proměněné penaltě.

Osmadvacetiletý Moreno v ligové sezoně zaznamenal 19 gólů a v tabulce střelců je druhý společně s Luisem Suárezem z Atlética Madrid. Vedoucí Lionel Messi z Barcelony má o čtyři branky víc.

V odloženém finále Španělského poháru z minulé sezony porazil San Sebastian 1:0 Bilbao a získal první trofej od roku 1987. Jediný gól zápasu v Seville vstřelil v 63. minutě kapitán Mikel Oyarzabal z penalty za faul Iňiga Martíneze na Portua.

Vyvrcholení poháru bylo na žádost obou klubů přeloženo na letošek, aby se ho mohli zúčastnit fanoušci. Kvůli přetrvávajícím koronavirovým opatřením ve Španělsku se nakonec stejně hrálo před prázdnými tribunami.

Bilbao dnes prohrálo své páté finále Španělského poháru v řadě, ale šanci na reparát bude mít už za dva týdny. V sobotu 17. dubna se totiž znovu v Seville střetne s Barcelonou ve vyvrcholení Copy del Rey z aktuální sezony.

Španělská fotbalová liga - 29. kolo:

Real Madrid - Eibar 2:0 (41. Asensio, 73. Benzema), Granada - Villarreal 0:3 (9. z pen., 18. a 60. z pen. Moreno), Pamplona - Getafe 0:0.

Finále fotbalového Španělského poháru 2019/20 v Seville:

San Sebastian - Bilbao 1:0 (63. Oyarzabal z pen.).

Lille vyhrálo ve šlágru na půdě PSG

Fotbalisté Lille porazili ve šlágru 31. kola francouzské ligy 1:0 Paris Saint-Germain a sedm zápasů před koncem vedou tabulku o tři body právě před svým dnešním soupeřem. Jediný gól utkání vstřelil ve 20. minutě kanadský útočník Jonathan David.

Oba týmy dohrávaly o deseti: v poslední minutě byla vyloučena hvězda pařížského celku Neymar, jenž odstrčil Tiaga Djala, který dostal červenou kartu také. Hráči si pak konflikt vyříkávali ještě cestou v tunelu, kde nebylo daleko k fyzické konfrontaci.

Pařížané, kteří za posledních osm let získali sedmkrát ligový titul, si připsali třetí domácí porážku za sebou. Navíc se nenaladili ideálně na čtvrtfinále Ligy mistrů proti Bayernu Mnichov, na jehož hřišti se v prvním duelu představí ve středu.

Bod za PSG je v tabulce třetí Monako, jež porazilo Mety 4:0. Dvěma góly přispěl k výhře knížecího klubu Wissam Ben Yedder, přestože začal překvapivě na lavičce a do hry přišel až v 64. minutě. S 15 trefami je nejlepším střelcem týmu, více branek dal v soutěži jen Kylian Mbappé z Paris Saint-Germain (20).

Jednou skóroval i německý útočník Kevin Volland, který má na kontě 14 ligových gólů. První branku Monaka, které z posledních 16 zápasů v nejvyšší domácí soutěži prohrálo pouze jednou, vstřelil v 50. minutě z penalty španělský záložník Cesc Fábregas.

Francouzská fotbalová liga - 31. kolo:

Monako - Mety 4:0 (77. a 89. z pen. Ben Yedder, 50. Fábregas z pen., 52. Volland), Paris St. Germain - Lille 0:1 (20. David), Lens - Lyon 1:1 (65. Clauss - 81. Paquetá).

Pekhart dal při výhře dva góly

Český fotbalista Tomáš Pekhart v polské lize pomohl dvěma góly k výhře vedoucí Legie Varšava 4:2 nad druhým Štětínem ve šlágru 23. kola. Jednatřicetiletý útočník suverénně vede tabulku střelců Ekstraklasy s 21 brankami. Obhájci titulu si v čele tabulky vytvořili desetibodový náskok.

Pekhart, který před reprezentační přestávkou vstřelil všechny čtyři góly Legie při triumfu 4:0 nad Lubinem, se dnes poprvé trefil v 10. minutě, hned za čtyři minuty později zvýšil z penalty.

Suverénní domácí se už během úvodní půlhodiny prosadili čtyřikrát a nakročili k šestému ligovému vítězství po sobě, Štětín jenom zmírnil porážku dvěma brankami.

Polská fotbalová liga - 23. kolo:

Legia Varšava - Štětín 4:2 (za domácí dva góly Pekhart), Plock - Gliwice 0:1.

16. Bielsko-Biala 22 4 6 12 21:48 18

Poznámka: Cracovii Krakov bylo odečteno 5 bodů za korupci v sezoně 2003/2004.

Škoda dostal první červenou v kariéře

Český fotbalista Milan Škoda dostal v dnešním utkání turecké ligy mezi Rizesporem a Karagümrüku v rychlém sledu dvě žluté karty a byl vyloučen. Pětatřicetiletý útočník musel kvůli červené kartě předčasně do kabiny poprvé v kariéře.

Bývalý kapitán pražské Slavie Škoda inkasoval žluté karty v 51. a 56. minutě, tu druhou za protesty. Rizespor dohrával utkání o deseti bez svého nejlepšího střelce a zápas skončil bezgólovou remízou.

Škodův tým je v tabulce třináctý s náskokem šesti bodů na sestupové pozice. Český útočník zatím ve své druhé sezoně v Rizesporu vstřelil devět gólů.

Turecká fotbalová liga - 32. kolo:

Kayserispor - Göztepe 1:1, Rizespor - Karagümrük 0:0, Sivasspor - Trabzonspor 0:0.

1. Besiktas 29 20 4 5 63:30 64
2. Galatasaray 30 19 4 7 61:27 61
3. Fenerbahce 30 18 5 7 54:31 59
4. Trabzonspor 31 16 8 7 39:30 56
5. Alanyaspor 30 14 7 9 48:29 49
6. Gaziantep 30 12 11 7 44:34 47
7. Hatayspor 29 13 7 9 48:36 46
8. Karagümrük 31 12 9 10 46:38 45