Inter vyhrál v Janově a oddálil titul Juventusu. Lukaku se trefil dvakrát

ČTK Sport ČTK, Sport
25. 7. 2020 22:02
Fotbalisté Interu Milán oddálili minimálně o den očekávanou korunovaci Juventusu italským mistrem.
Romelu Lukaku slaví jednu ze svých dvou branek do sítě Janova.
Romelu Lukaku slaví jednu ze svých dvou branek do sítě Janova. | Foto: Reuters

Díky vítězství 3:0 nad Janovem se Inter vrátil na druhé místo před Atalantu Bergamo a ztrácí na Juventus čtyři body. Turínský klub může v neděli ligu rozhodnout, pokud v 36. kole porazí Sampdorii.

Interu uchoval teoretickou šanci sesadit Juventus z trůnu dvoubrankový střelec Romelu Lukaku. Belgický útočník otevřel i uzavřel skóre: poprvé se prosadil zblízka hlavou po Biraghiho centru a v nastavení druhého poločasu zakončil individuální průnik. Mezitím zvýšil náskok hostů Chilan Alexis Sánchez.

Fotbalisté Brescie, kteří dohrávají ligu už s jistotou sestupu, podlehli doma 1:2 Parmě. Český obránce Aleš Matějů i záložník Jaromír Zmrhal odehráli za poražený tým celý zápas.

Strůjcem vítězství Parmy byl Dejan Kulusevski. Švédský záložník s makedonskými kořeny v 59. minutě připravil první gól zápasu pro Mattea Darmiana. Brescii se povedlo chvíli nato vyrovnal, ale v 81. minutě Kulusevski krásnou zakroucenou střelou rozhodl o výhře hostů.

Hráč, který v Parmě hostuje z Juventusu, navázal na předchozí utkání s Neapolí, v němž gólem z penalty také zařídil svému týmu vítězství 2:1. Parma je v tabulce desátá.

Italská fotbalová liga - 36. kolo:

Brescia - Parma 1:2 (62. Dessena - 59. Darmian, 81. Kulusevski), FC Janov - Inter Milán 0:3 (34. a 90.+3 Lukaku, 83. Sánchez), Neapol - Sassuolo 2:0 (9. Hysaj, 90.+4 Allan).

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 35 minutami

Americká prokuratura viní zakladatele burzy FTX z uplácení čínských úředníků

Americká prokuratura dnes vznesla nové obvinění vůči zakladateli zkrachovalé kryptoměnové burzy FTX. Sam Bankman-Fried podle ní uplácením čínských úředníků porušil americký zákon proti korupčním praktikám v zahraničí (FCPA). Informovala o tom agentura Reuters.

Prokurátoři tvrdí, že Bankman-Fried nařídil poskytnutí kryptoměn v hodnotě nejméně 40 milionů dolarů (zhruba 874 milionů Kč) ve prospěch úředníků čínské vlády. Pomocí tohoto úplatku chtěl podle prokurátorů dosáhnout uvolnění účtů patřících jeho investičnímu fondu Alameda Research, které čínské úřady zmrazily. Na těchto účtech byly kryptoměny v hodnotě přes miliardu dolarů.

Převod první části úplatku se podle prokurátorů uskutečnil kolem listopadu 2021 z hlavního obchodního účtu fondu Alameda do soukromé kryptoměnové peněženky a zmrazené účty byly následně uvolněny. Poté podle prokuratury Bankman-Fried schválil převod zbývající části úplatku v hodnotě desítek milionů dolarů.

Jedenatřicetiletý Bankman-Fried již čelí řadě obvinění v souvislosti s kolapsem kryptoměnové burzy FTX. Podle prokurátorů ukradl miliardy dolarů z účtů klientů FTX, aby jimi pokryl ztráty fondu Alameda. Prokurátoři rovněž tvrdí, že Bankman-Fried organizoval poskytování nezákonných politických darů, aby si zajistil vliv ve Washingtonu.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 44 minutami

Žalobce zastavil trestní stíhání, kvůli kterému odešel šéf Vojenské policie

Státní zástupce zrušil trestní stíhání bývalého šéfa inspekce Vojenské policie Tomáše Voráče, kterého Generální inspekce bezpečnostních sborů obvinila z nelegálního nákupu přístroje proti odposlechům. Uvedla to v úterý Česká televize. Kvůli případu skončil ve funkci Voráčův tehdejší nadřízený, náčelník Vojenské policie Otakar Foltýn. Podle ministerstva obrany Vrchní státní zastupitelství kauzu vrátilo k novému rozhodnutí.

Úterním rozhodnutím Vrchního státního zastupitelství se podle mluvčí ministerstva obrany Simona Cigánkové v kauze Voráče nic zásadního nezměnilo. Foltýn podle ní loni v prosinci ponechal Voráče v pozici šéfa inspekce Vojenské policie, přestože věděl, že je Voráč obviněn. Poznamenala, že měl nejpozději do osmi pracovních dnů učinit příslušné kroky. "To je v zásadním rozporu s povinnostmi náčelníka Vojenské policie, přičemž plukovník Foltýn o obvinění podplukovníka Voráče neinformoval ani ministryni obrany," uvedla.

Foltýn v únoru požádal o uvolnění poté, co mu ministryně obrany Jana Černochová (ODS) vytkla, že ji o obvinění neinformoval a záležitost se dozvěděla z médií. Navíc podle ní Fotýn měl Voráče na základě dřívějšího rozkazu ministra obrany postavit mimo službu. Foltýn řekl, že podle jeho právního názoru bylo "50 na 50", zda Voráče služby zprostit. Podotkl, že ve chvíli, kdy se jeho nadřízený domnívá, že nesplnil rozkaz, nezbývá mu nic jiného než rezignovat.

Zdroj: ČTK
Další zprávy