Inter vyhrál v Cagliari a posunul se na první místo Serie A

25. 11. 2017 22:52
Ladislav Krejčí zůstal při utkání své Boloni celý zápas na lavičce náhradníků.
Mauro Icardi slaví branku Interu Milán v italské Serii A
Mauro Icardi slaví branku Interu Milán v italské Serii A | Foto: Reuters

Cagliari - Inter Milán vyhrál ve 14. kole italské ligy v Cagliari a dostal se minimálně do neděle na první místo před Neapol. Boloňa si poradila se Sampdorií hladce 3:0, reprezentant Ladislav Krejčí sledoval vítězství svého týmu jen z lavičky.

Předposlední Verona vyhrála v Sasuolu 2:0, přestože dohrávala od 67. minuty v deseti. O výsledku rozhodly branky Zuculiniho a Verdeho z prvního poločasu.

Zkraje zápasu v Cagliari musel svůj tým dvakrát podržet brankář Handanovič při šancích Pedra a Pavolettiho. První gól poté vstřelil přeci jen favorit. Candrevův střílený centr nedokázal Perišič usměrnit do sítě, míč ale dopravil alespoň k Icardimu a argentinský střelec se zblízka nemýlil.

V 55. minutě pojistil vedení Brozovič, který proměnil v gól další Candrevovu přihrávku. Chorvatský záložník byl přitom na hřišti teprve dvě minuty. V 71. minutě snížil parádním volejem Pavoletti, ale na víc už se domácí nezmohli. Navíc šest minut před koncem základní hrací doby inkasovali potřetí - svůj patnáctý gól v sezoně si připsal Icardi a dotáhl se na čelo tabulky střelců Serie A.

Boloňa se ujala vedení už ve třetí minutě, čtvrtou ligovou trefu v sezoně si připsal z dorážky Verdi. Po hlavičce Mbayeho z 23. minuty to bylo 2:0, domácím však zkomplikovalo zápas Torosidisovo vyloučení, jenž si nechal dát krátce po sobě dvě žluté karty.

Ve druhé půli měla Sampdoria optickou převahu, jenže branky střílela Boloňa. Střídající Okwonkwo využil přesné Donsahovy přihrávky a pohodlně zavěsil do protipohybu gólmana. Devatenáctiletý nigerijský útočník dal v tomto ročníku Serie A třetí gól a v poměru k minutám stráveným na trávníku je nejproduktivnější z celé soutěže - gól vstřelí v průměru každých 26 minut hry.

Sampdoria prohrála po třech výhrách v řadě a zůstává šestá, Boloňa se v tabulce posunula hned za svého soupeře.

Italská fotbalová liga - 14. kolo:

Boloňa - Sampdoria Janov 3:0 (3. Verdi, 23. Mbaye, 73. Okwonkwo), Chievo - Spal Ferrara 2:1 (66. a 82. Inglese - 17. vlastní Cesar), Sassuolo - Hellas Verona 0:2 (22. Zuculini, 31. Verde), Cagliari - Inter Milán 1:3 (71. Pavoletti - 29. a 83. Icardi, 55. Brozovič).