Inter vyhrál na hřišti Lecce po gólu břichem v poslední minutě. Zraněný Samek nehrál

13. 8. 2022 23:38
Fotbalisté AC Milán v úvodním kole italské ligy vítězně vykročili za obhajobou titulu, doma přestříleli Udine 4:2. Dvěma góly se blýskl útočník Ante Rebič. I vicemistr zahájil sezonu výhrou, Interu v infarktovém závěru zařídil tři body na hřišti Lecce střídající Denzel Dumfries. Zraněný Daniel Samek za domácí nenastoupil.
Denzel Dumfries dává v nastavení gól, kterým rozhodl o výhře Interu Milán na hřišti Lecce | Foto: Reuters

AC už od 2. minuty muselo dotahovat. Hosté zužitkovali hned první roh zápasu, z něhož se hlavou prosadil Becao.

Obrátit skóre zápasu se úřadujícím mistrům podařilo ještě v první čtvrthodině. Nejdřív se z penalty prosadil Hernández, z voleje pak přesně mířil Rebič. Hráči Udine v úplném závěru prvního dějství skóre srovnali, když si Masina naběhl na centr a hlavou skóroval.

"Rossoneri" získali vedení zpět na svou stranu hned v první minutě druhého poločasu, Španěl Díaz stál na správném místě a po centru dorazil míč z bezprostřední blízkosti do sítě.

Pojistku přidal v 68. minutě svým druhým gólem v zápase Rebič. Na San Siru se přitom před dnešním zápasem neprosadil 482 dní.

V dresu Interu Milán nastoupil po roce Romelu Lukaku, který je v italském týmu na hostování z Chelsea. Na svoje dvě úspěšné sezony v dresu milánského klubu dal belgický útočník vzpomenout hned v úvodu zápasu, neboť už ve 2. minutě po sklepnutí od Darmiana skóroval hlavou.

I v druhém poločase padl gól záhy, tentokrát však v podání domácích. Ceesay si narazil s Di Francescem a přesně se trefil k zadní tyčce.

Hosté si vypracovali velký počet šancí, nejdříve hlavičkoval Dumfries do tyče, v 78. minutě pak nebyl uznán gól Lukakua kvůli předcházejícímu faulu na brankáře domácích. Lukaku měl šanci i o pět minut později, kdy Falcone jeho dorážku zlikvidoval.

Z výhry se Inter ale nakonec stejně radoval, Martínez prodloužil hlavičkou centr z rohu a Dumfries v poslední nastavené minutě zápasu břichem dopravil míč za brankovou čáru.

FC Turín bez zraněného Davida Zimy porazil nováčka z Monzy 2:1.

Italská fotbalová liga - 1. kolo:

AC Milán - Udine 4:2 (15. a 68. Rebič, 11. Hernández z pen., 46. Díaz - 2. Rodrigo Becao, 45.+3 Masina), Sampdoria Janov - Bergamo 0:2 (26. Tolói, 90.+5 Lookman), Lecce - Inter Milán 1:2 (48. Ceesay - 2. Lukaku, 90.+5 Dumfries), Monza - FC Turín 1:2 (90.+4 Dany Mota - 43. Mirančuk, 66. Sanabria).