Inter si poradil se Sassuolem, nezaváhal ani Juventus

7. 4. 2021 20:41
Fotbalisté Interu Milán porazili v dohrávce 28. kola italské ligy 2:1 Sassuolo a po desáté výhře za sebou vedou tabulku už o 11 bodů před městským rivalem AC. Devět zápasů před koncem tak svěřenci trenéra Antonia Conteho směřují za mistrovským titulem, který naposledy získali v roce 2010. V dohrávce 3. kola úřadující mistr Juventus zdolal také 2:1 Neapol.
Hráči Juventusu slaví branku Cristiana Ronalda
Hráči Juventusu slaví branku Cristiana Ronalda | Foto: Reuters

Inter splnil roli favorita díky vydatnému přispění svého hvězdného útočníka Romelua Lukakua. Belgický kanonýr vstřelil v 10. minutě hlavou první gól zápasu po centru Ashleyho Younga a v 67. minutě vyslal do brejku kolegu z útoku Lautara Martíneze, jenž střelou k tyči zvýšil. Sassuolo snížilo pět minut před koncem díky krásné střele Hameda Traorého, ale všechny tři body zůstaly na San Siru.

V druhé dnešní dohrávce se po dvou propadácích dočkal vítězství Juventus, který z předchozích duelů proti sestupem ohroženým Beneventu a FC Turín získal pouze bod. Skóre otevřel ve 13. minutě svým 25. gólem v sezoně nejlepší střelec Serie A Cristiano Ronaldo po přihrávce Federica Chiesy, jenž si pohrál s obránci Neapole.

V 73. minutě pak oslavil gólem návrat do sestavy Paulo Dybala, jenž kvůli zranění nehrál od ledna. V poslední minutě snížil z penalty Lorenzo Insigne, Juventus už ale výhru udržel. Turínský velkoklub, který už má pouze teoretickou naději na zisk desátého titulu za sebou, je v tabulce třetí s odstupem 12 bodů na Inter.

Italská fotbalová liga:

3. kolo: Juventus Turín - Neapol 2:1 (13. Ronaldo, 73. Dybala - 90. Insigne z pen.).

28. kolo: Inter Milán - Sassuolo 2:1 (10. Lukaku, 67. Martínez - 85. Traoré)

Aktualizováno před 33 minutami

Provoz na dálnici D1 přerušila na 169. kilometru nehoda kamionu, tvoří se dlouhé kolony

Provoz na 169. kilometru dálnice D1 u Domašova na Brněnsku je kvůli nehodě kamionu z pondělního večera stále přerušený. Kamiony ve směru na Brno stojí od 161. kilometru. Průjezdný není ani směr na Prahu, kde byla po ránu kolona zhruba 12 kilometrů dlouhá. Policisté provoz odklání mezi exity 168 a 178. Na objízdných trasách, které vedou po silnici II/602, se nyní v ranní špičce tvoří kolony a řidiči se musí připravit na zdržení, řekl policejní mluvčí Pavel Šváb. Policie rovněž kolem 8:00 na svém twitteru uvedla, že se uklízí vysypaný náklad a následně bude nutné opravit poničené dopravní značení a betonová dělící svodidla.

Bulharský kamion se převrátil v pondělí okolo 19:15 v zúženém úseku. Zcela tak zablokoval oba směry D1. Při nehodě nikdo neutrpěl vážnější zranění, řekl mluvčí jihomoravských policistů Bohumil Malášek.

V kamionu byly krabice s pivem, které bylo potřeba přeložit do jiného vozu. "V průběhu noci se podařilo vyprostit havarovaný kamion. Nyní probíhá úklid vozovky. Objízdná trasa je přetížená, v ranní špičce je na ní velké riziko tvorby kolon," sdělila policie dnes ráno na twitteru.