Krmenčík už střílí v Řecku, premiérovým gólem pojistil výhru PAOK Soluň nad Volosem

Aktualizováno 10. 1. 2021 17:14
Reprezentační útočník Michael Krmenčík se při svém druhém startu v řecké fotbalové lize poprvé gólově prosadil. V 16. kole pojistil v 90. minutě vítězství PAOK Soluň 3:1 nad Volosem.
Radost Michaela Krmenčíka
Radost Michaela Krmenčíka | Foto: Tomáš Liška

Krmenčík začal stejně jako při svém debutu na lavičce a do hry se dostal v 67. minutě. Krátce předtím PAOK zásluhou Sverrira Ingasona otočil skóre a kmenový hráč Brugg na konci utkání přidal třetí branku.

Krmenčík se při závěrečném náporu soupeře dostal do samostatného úniku, rozhodl se nepřihrát spoluhráči před prázdnou branku a se štěstím sám prostřelil gólmana Borise Klaimana.

PAOK zůstává na třetím místě deset bodů za vedoucím Olympiakosem. Volos je osmý.

Barák pomohl asistencí k výhře

Český reprezentant Antonín Barák přispěl v italské lize gólovou asistencí k domácímu vítězství Hellasu Verona 2:1 nad Crotone.

Barák po čtvrthodině hry navedl míč k pokutovému území a přihrávkou vyzval ke skórování Nikolu Kaliniče. O deset minut později přidal druhý zásah Federico Dimarco, nováček soutěže už po změně stran jen snížil.

Hellas zůstává na devátém místě v těsném kontaktu s pohárovými příčkami. Crotone stále čeká na první venkovní vítězství v sezoně a je poslední.

Juventus zužitkoval dlouhou přesilovku a porazil Sassuolo 2:1. Domácí tým hrál celý druhý poločas proti oslabenému soupeři, protože na konci prvního dějství dostal za ostrý skluz červenou kartu Pedro Obiang. Obhájci titulu přesilovku brzy využili, ze střední vzdálenosti se trefil Danilo.

V 59. minutě Juventus po více než sedmi letech inkasoval doma v početní převaze, prosadil se Grégoire Defrel. "Stará dáma" ale přece jen potvrdila roli favorita, tři body jí zařídil v 82. minutě střídající Aaron Ramsey. V nastavení navíc přidal svůj 15. gól v sezoně nejlepší střelec Serie A Cristiano Ronaldo. Juventus se dostal na čtvrté místo, Sassuolo zůstává sedmé.

Inter Milán remizoval ve šlágru kola 2:2 na hřišti AS Řím a udržel před svým dnešním soupeřem druhé místo v tabulce. Na vedoucího městského rivala AC ztrácí tři body.

Skóre otevřel v 17. minutě křížnou střelou z hranice vápna Lorenzo Pellegrini. Asistenci si připsal Henrik Mchitarjan, který se stal po Harrym Kaneovi z Tottenhamu druhým hráčem, který v aktuální sezoně pěti nejprestižnějších evropských lig nasbíral alespoň osm branek a stejný počet asistencí.

"Nerazzurri" skóre otočili dvěma slepenými góly po změně stran. Nejprve se hlavou po rohovém kopu prosadil Milan Škriniar a další asistenci Marcela Brozoviče zužitkoval trefou o břevno Achraf Hakimi. Krajní bek Interu dal šestý gól v sezoně.

Remízu ale zajistil Římanům v 86. minutě Gianluca Mancini. "Vlci" zůstávají na třetím místě a ztrácí na Inter stále tři body.

Kapitán Neapole Lorenzo Insigne proměnil v utkání s Udine penaltu a se 73 ligovými zásahy vyrovnal na sedmém místě klubových tabulek Brazilce Carecu. V prvním poločase srovnal Kevin Lasagna, a tak rozhodnutí přinesla až trefa Tiémouého Bakayoka z 90. minuty.

Italská fotbalová liga - 17. kolo:

Fiorentina - Cagliari 1:0 (72. Vlahovič), Juventus Turín - Sassuolo 3:1 (51. Danilo, 82. Ramsey, 90.+2 Ronaldo - 59. Defrel), AS Řím - Inter Milán 2:2 (17. Lor. Pellegrini, 86. Mancini - 56. Škriniar, 63. Hakimi), Hellas Verona - Crotone 2:1 (16. Kalinič, 25. Dimarco - 55. Messias), Parma - Lazio Řím 0:2 (55. Alberto, 67. Caicedo), Udine - Neapol 1:2 (27. Lasagna - 15. Insigne z pen., 90. Bakayoko).

Darida porážce nezabránil

Fotbalisté Bielefeldu doma porazili v 15. kole německé ligy Herthu Berlín 1:0. Český záložník Vladimír Darida nastoupil v základní sestavě hostů, v 72. minutě ho vystřídal Luca Netz.

Jedinou branku utkání vstřelil v 64. minutě Reinhold Yabo. Bielefeld se ziskem tří bodů dostal mimo sestupové příčky na 15. pozici, Hertha je dvanáctá.

Stuttgart vyhrál 4:1 v Augsburgu a vystřídal ho na 10. místě v tabulce. Čeští hráči domácího týmu Tomáš Koubek a Marek Suchý do zápasu nezasáhli.

Na vysokém vítězství Stuttgartu se podíleli čtyři různí střelci, jednou se trefil i nejlepší střelec nováčka soutěže Silas Wamangituka. Za Augsburg skóroval pouze Marco Richter, který pak v 76. minutě viděl červenou kartu.

Německá fotbalová liga - 15. kolo:

Augsburg - Stuttgart 1:4 (46. Richter - 10. González z pen., 29. Wamangituka, 61. Castro, 87. Didavi), Bielefeld - Hertha Berlín 1:0 (64. Yabo).

Cádiz po pěti zápasech vyhrál

Fotbalisté Cádizu ukončili ve španělské lize pětizápasové čekání na výhru. V 18. kole si na svém hřišti poradili 3:1 s oslabeným Alavésem.

Klíčový okamžik utkání přišel v 50. minutě, kdy byl za stavu 1:1 po druhé žluté kartě vyloučen obránce Alavésu Tachi. Nováček soutěže přesilovku rychle využil trefami Anthonyho Lozana a Álvara Negreda.

Cádiz se vrátil na deváté místo před Levante, které zdolalo 2:1 Eibar. Alavés je v neúplné tabulce na 14. místě.

Valencie vyhrála po osmi zápasech a teprve podruhé za posledních 20 venkovních utkání. Tři body z duelu ve Valladolidu jí zajistil gólem v 76. minutě Carlos Soler.

Španělská fotbalová liga - 18. kolo:

Levante - Eibar 2:1 (65. Melero, 76. Morales - 51. Inui), Cádiz - Alavés 3:1 (15. Alex, 56. Lozano, 68. Negredo - 23. Joselu z pen.), Valladolid - Valencie 0:1 (76. Soler).

1. Atlético Madrid 15 12 2 1 29:6 38
2. Real Madrid 18 11 4 3 30:15 37
3. FC Barcelona 18 10 4 4 37:17 34
4. Villarreal 18 8 8 2 26:17 32
5. San Sebastian 19 8 6 5 29:16 30
6. FC Sevilla 16 9 3 4 21:13 30
7. Granada 17 7 3 7 19:29 24
8. Vigo 18 6 5 7 22:28 23