Inter nedal penaltu a dovolil Boloni obrat. Oslavenec Krejčí zůstal na lavičce

5. 7. 2020 19:37
Fotbalisté Interu Milán neudrželi v 30. kole italské ligy vedení a doma podlehli Boloni 1:2. Nevyužili tak sobotního zaváhání druhého Lazia Řím a nadále na něj ztrácejí čtyři body. Ladislav Krejčí, který dnes slavil 28 let, strávil celý zápas na lavičce náhradníků hostujícího celku.
Romelu Lukaku
Romelu Lukaku | Foto: Reuters

Brescia se oklepala z šestigólového debaklu na hřišti Interu Milán. První vítězství v tomto roce zařídil týmu hlavou po rohovém kopu Andrea Papetti. V závěru přidal pojistku Alfredo Donnarumma.

Brescia potvrdila zlepšené výkony po restartu soutěže a na záchranu ztrácí už jen šest bodů. Verona je osmá, čtyři body za pohárovými příčkami.

Sampdoria rozhodla o zisku tří bodů už v prvním poločase. Dvěma góly přispěl Karol Linetty a jeden zásah přidal Manolo Gabbiadini. Ten se trefil od sezony 2013/14 z přímého kopu už pošesté, z italských hráčů v Serii A má stejnou bilanci pouze někdejší záložník Juventusu Andrea Pirlo.

Inter Milán neudržel vedení a doma podlehl Boloni 1:2. Nevyužil tak sobotního zaváhání druhého Lazia Řím a nadále na něj ztrácí čtyři body. Ladislav Krejčí strávil celý zápas na lavičce náhradníků hostujícího celku.

Skóre utkání otevřel v prvním poločase Romelu Lukaku, který ve své premiérové sezoně v Serii A zaznamenal jubilejní 20. branku. V tabulce střelců je třetí za Cirem Immobilem z Lazia (29) a Cristianem Ronaldem z Juventusu (25). V 57. minutě dostal červenou kartu boloňský Roberto Soriano a o chvíli později mohl Inter z penalty zvýšit. Lautaro Martínez ji ale neproměnil.

Boloňa v oslabení vyrovnala zásluhou osmnáctiletého Musy Juwary a vzápětí se srovnaly síly na hřišti po druhé žluté kartě Alessandra Bastoniho. Obrat dokonal v 80. minutě z protiútoku Musa Barrow, který se trefil potřetí v řadě.

K milánskému celku se dotáhlo na rozdíl jednoho bodu desátou soutěžní výhrou v řadě Bergamo. Klíčový moment utkání v Cagliari nastal v 26. minutě, kdy dostal domácí Andrea Carboni červenou kartu za faul ve vápně a penaltu proměnil v jediný gól zápasu nejlepší střelec týmu Luis Muriel. Atalanta dala v 15 venkovních zápasech 41 gólů, což je rekord Serie A.

Italská fotbalová liga - 30. kolo:

Inter Milán - Boloňa 1:2 (22. Lukaku - 74. Juwara, 80. Barrow), Brescia - Hellas Verona 2:0 (52. Papetti, 90.+6 Donnarumma), Cagliari - Bergamo 0:1 (27. Muriel z pen.), Parma - Fiorentina 1:2 (49. Kucka z pen. - 19. z pen. a 31. z pen. Pulgar), Sampdoria Janov - Spal Ferrara 3:0 (12. a 45.+3 Linetty, 45. Gabbiadini), Udine - FC Janov 2:2 (44. Fofana, 73. Lasagna - 81. Panděv, 90.+7 Pinamonti), Neapol - AS Řím 2:1 (55. Callejon, 82. Insigne - 60. Mchitarjan).