Iniesta přiznal, že během kariéry bojoval s depresemi

ČTK ČTK
27. 11. 2018 12:38
Někdejší kapitán fotbalistů Barcelony Andrés Iniesta veřejně přiznal, že ho během kariéry v katalánském velkoklubu trápily deprese. Čtyřiatřicetiletý záložník v otevřeném televizním rozhovoru prozradil, že jeho problémy se vystupňovaly v roce 2009 poté, co s týmem po úspěšné sezoně získal triple v podobě titulů ze španělské ligy, poháru a Ligy mistrů.
Andrés Iniesta
Andrés Iniesta | Foto: Reuters

"Začnete se cítit špatně, tak nějak podivně a nedá se to nijak vysvětlit," řekl v rozhovoru pro stanici La Sexta Iniesta, jenž v létě ukončil po dvaadvaceti letech působení v Barceloně a přestoupil do japonského týmu Vissel Kóbe. Po mistrovství světa v Rusku se rovněž po dvanácti letech rozloučil s reprezentací.

Psychické problémy prý spustilo úmrtí jeho kamaráda a tehdejšího kapitána Espaňolu Barcelona Daniela Jarqueho, který v srpnu 2009 zemřel ve věku 26 let na srdeční selhání. "Tehdy jsem si jenom přál, aby už byla noc, abych si mohl vzít prášek a konečně odpočinout," přiznal mistr světa z roku 2010 a dvojnásobný evropský šampion.

Následně se Iniesta rozhodl vyhledat odbornou radu. "Řekl jsem doktorovi, že potřebuju pomoct, protože už se sám z té situace nedokážu dostat," řekl. O podporu prý stál tolik, že na každé sezení chodil minimálně o čtvrt hodiny dřív.

V listopadu 2009 si kvůli depresím sáhl na život německý reprezentační brankář Robert Enke z Hannoveru. Iniesta na otázku, zda o sebevraždě rovněž přemýšlel, odpověděl vyhýbavě. "Když máte deprese, nejste sám sebou. Když jste natolik zranitelný, pak je těžké ovládat svůj život," konstatoval.

 

Právě se děje

Další zprávy