Iniesta přiznal, že během kariéry bojoval s depresemi

ČTK ČTK
27. 11. 2018 12:38
Někdejší kapitán fotbalistů Barcelony Andrés Iniesta veřejně přiznal, že ho během kariéry v katalánském velkoklubu trápily deprese. Čtyřiatřicetiletý záložník v otevřeném televizním rozhovoru prozradil, že jeho problémy se vystupňovaly v roce 2009 poté, co s týmem po úspěšné sezoně získal triple v podobě titulů ze španělské ligy, poháru a Ligy mistrů.
Andrés Iniesta
Andrés Iniesta | Foto: Reuters

"Začnete se cítit špatně, tak nějak podivně a nedá se to nijak vysvětlit," řekl v rozhovoru pro stanici La Sexta Iniesta, jenž v létě ukončil po dvaadvaceti letech působení v Barceloně a přestoupil do japonského týmu Vissel Kóbe. Po mistrovství světa v Rusku se rovněž po dvanácti letech rozloučil s reprezentací.

Psychické problémy prý spustilo úmrtí jeho kamaráda a tehdejšího kapitána Espaňolu Barcelona Daniela Jarqueho, který v srpnu 2009 zemřel ve věku 26 let na srdeční selhání. "Tehdy jsem si jenom přál, aby už byla noc, abych si mohl vzít prášek a konečně odpočinout," přiznal mistr světa z roku 2010 a dvojnásobný evropský šampion.

Následně se Iniesta rozhodl vyhledat odbornou radu. "Řekl jsem doktorovi, že potřebuju pomoct, protože už se sám z té situace nedokážu dostat," řekl. O podporu prý stál tolik, že na každé sezení chodil minimálně o čtvrt hodiny dřív.

V listopadu 2009 si kvůli depresím sáhl na život německý reprezentační brankář Robert Enke z Hannoveru. Iniesta na otázku, zda o sebevraždě rovněž přemýšlel, odpověděl vyhýbavě. "Když máte deprese, nejste sám sebou. Když jste natolik zranitelný, pak je těžké ovládat svůj život," konstatoval.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Očkování v USA jde rychle, Universal odkládá premiéru filmu Rychle a zběsile 9 už jen o měsíc

Jen o měsíc odkládá filmové studio Universal velkorozpočtový snímek Rychle a zběsile 9, který měl také do českých kin dorazit koncem května. Nově se s premiérou počítá na 25. června, píše agentura Reuters. Podle ní se hollywoodská firma vlastněná nadnárodním konglomerátem Comcast snaží vytipovat dobu, kdy se do biografů bude moci vrátit co nejvíce lidí, aby z prodeje vstupenek zaplatila náklady. Snímek měl rozpočet přes 200 milionů dolarů, v přepočtu 4,4 miliardy korun.

Universal film odložil jen o měsíc. Podle Reuters to dokazuje, že studio vkládá naděje do rychlého průběhu očkování v USA a Kanadě, které společně tvoří největší filmový trh světa. V New Yorku se sítě biografů AMC, Cineworld či Cinemark po roční pauze způsobené pandemií znovu otevřely tento pátek. Provozovatelé doufají, že v lukrativní letní sezóně už na velkorozpočtové filmy jako Rychle a zběsile 9 přitáhnou opět davy nyní již naočkovaných diváků. Jako první má do kin 7. května zamířit Black Widow, ve které stejnojmennou superhrdinku hraje Scarlett Johanssonová.

Zdroj: Reuters
Další zprávy