Individuální akce, střela do růžku. Schick zase skóroval a ukazoval svaly

Aktualizováno 28. 8. 2021 20:49
Český fotbalový reprezentant Patrik Schick v německé lize podruhé za sebou vstřelil gól a pomohl Leverkusenu k výhře 4:1 v Augsburgu. Bayer po třetím kole poskočil se sedmi body do čela tabulky.
Patrick Schick.
Patrick Schick. | Foto: Reuters

Bayern doma rozdrtil Herthu 5:0 a je o skóre na druhém místě. Berlínský tým se střídajícím Vladimírem Daridou zůstal bez bodu poslední. Hattrickem se blýskl Robert Lewandowski, který překonal hranici 300 soutěžních branek za úřadující mistry. Před ním se to povedlo už jenom nedávno zesnulému Gerdu Müllerovi.

Leverkusen si už v úvodní čtvrthodině vytvořil dvoubrankový náskok po vlastních gólech Iaga a Niederlechnera, který ve 30. minutě snížil. Schick si druhou branku v ligové sezoně připsal v 75. minutě po individuální akci a střele do horního růžku. Triumf hostů pak ještě pojistil Wirtz.

Na lavičce Augsburgu, jenž je s jedním bodem předposlední, zůstal brankář Tomáš Koubek, jeho spoluhráč Jan Morávek chyběl kvůli zranění.

Bayern o čtvrtém soutěžním vítězství za sebou rozhodl už v prvním poločase, kdy se trefili Thomas Müller a Lewandowski. Těsně po změně stran zvýšil Musiala a v závěru dokonal debakl Herthy dalšími dvěma zásahy Lewandowski. Polský kanonýr za mnichovské mužstvo skóroval v 16. soutěžním duelu po sobě, čímž překonal rekord Gerda Müllera.

Nováček Fürth prohrál v Mohuči 0:3 a také čeká na premiérovou ligovou výhru v ročníku. Té se dnes nedočkal ani Frankfurt, který remizoval 1:1 na hřišti Bielefeldu. Freiburg zvítězil ve Stuttgartu 3:2 a je druhý o skóre za Leverkusenem.

Německá fotbalová liga - 3. kolo:

Augsburg - Leverkusen 1:4 (30. Niederlechner - 3. vlastní Iago, 14. vlastní Niederlechner, 75. Schick, 81. Wirtz), Bielefeld - Eintracht Frankfurt 1:1 (86. Wimmer - 22. Hauge), Kolín nad Rýnem - Bochum 2:1 (82. Schaub, 90.+1 Lemperle - 90.+4 Zoller), Mohuč - Fürth 3:0 (15. Lucoqui, 18. Szalai, 90.+2 Stöger), Stuttgart - Freiburg 2:3 (45. Mavropanos, 45.+2 Al Ghaddioui - 3. a 9. Čong U-jong, 28. Höler), Bayern Mnichov - Hertha Berlín 5:0 (36., 70. a 84. Lewandowski, 6. Müller, 49. Musiala).

1. Leverkusen 3 2 1 0 9:2 7
2. Bayern Mnichov 3 2 1 0 9:3 7
3. Freiburg 3 2 1 0 5:3 7
4. Dortmund 3 2 0 1 9:6 6
5. Kolín nad Rýnem 3 2 0 1 7:5 6
6. Mohuč 3 2 0 1 4:2 6
7. Wolfsburg 2 2 0 0 3:1 6
8. Hoffenheim 3 1 1 1 8:5 4