Ibrahimovic vystřelil United v nastavení alespoň remízu s Evertonem

4. 4. 2017 23:17
Zlatan Ibrahimovic zachránil Manchesteru United jeden bod, když v nastavení úterního duelu proti Evertonu proměnil v nastavení pokutový kop a vyrovnal tak na konečných 1:1
Zlatan Ibrahimovic v utkání proti Evertonu
Zlatan Ibrahimovic v utkání proti Evertonu | Foto: Reuters

Manchester - Fotbalisté Manchesteru United v 31. kole anglické ligy zachránili domácí remízu 1:1 s Evertonem až díky penaltě Zlatana Ibrahimovice ve čtvrté minutě nastavení. "Rudí ďáblové" protáhli sérii bez porážky v Premier League na 20 zápasů a udrželi páté místo v tabulce.

Everton se na Old Trafford ujal vedení ve 22. minutě po gólu stopera Phila Jagielky z rohového kopu. United se tlačili za vyrovnáním, dvakrát trefili břevno a těsně před koncem se dočkali.

Obránce Ashley Williams v šestnáctce zastavil Shawovu střelu rukou a dostal červenou kartu. Nařízený pokutový kop bezpečně proměnil švédský kanonýr Ibrahimovic, jenž tak oslavil návrat na hřiště po třízápasovém disciplinárním trestu.

Mistrovský Leicester před svým publikem zdolal poslední Sunderland 2:0 a vyhrál i šestý soutěžní duel po odvolání trenéra Claudia Ranieriho a nástupu nového kouče Craiga Shakespearea. Domácí zlomili odpor outsidera až v závěrečné půlhodině, kdy se prosadili náhradník Islám Slimaní a Jamie Vardy po dvou přihrávkách Marca Albrightona. Leicester poskočil na desáté místo, Sunderland ztrácí osm bodů na první nesestupovou pozici.

Anglická fotbalová liga - 31. kolo:

Burnley - Stoke 1:0 (58. Boyd), Leicester - Sunderland 2:0 (69. Slimaní, 78. Vardy), Watford - West Bromwich 2:0 (13. Niang, 49. Deeney), Manchester United - Everton 1:1 (90.+4 Ibrahimovic z pen. - 22. Jagielka).