Ibrahimovic po hattricku vylepšil klubový rekord Galaxy

16. 9. 2019 9:37
Švédský kanonýr Zlatan Ibrahimovic se blýskl potřetí v MLS hattrickem a vylepšil klubový rekord Los Angeles Galaxy. Po nedělním zápase proti Kansasu City, který schytal od Galaxy debakl 2:7, má sedmatřicetiletý fotbalista na kontě v této sezoně již 26 branek z 25 zápasů.
Zlatan Ibrahimovic v MLS
Zlatan Ibrahimovic v MLS | Foto: Reuters

Ibrahimovic hraje v zámoří druhou sezonu. Klubový rekord překonal po 17 letech, v roce 2002 skóroval Carlos Ruiz čtyřiadvacetkrát. Ibrahimovic, bývalá hvězda Ajaxu, Juventusu, Interu Milán nebo Paris St. Germain, se na Ruize dotáhl v 32. minutě, když z penalty nadvakrát vyrovnal na 1:1.

Jeho střelu totiž gólman Kanasasu Tim Melia vystihl, ale míč vyrazil jen před Ibrahimovice, který své zaváhání pohodlně napravil. Ve druhém poločase předvedl své umění fanouškům ještě dvakrát a hattrick dovršil pět minut před koncem opět střelou levačkou, tentokrát z hranice pokutového území.

"Výsledek naznačuje, že to bylo snadné, ale nebylo. Ve druhé půli jsme byli mnohem silnější a šance proměnili. To bylo klíčem k vítězství," řekl švédský útočník, jenž zaostává za nejlepším střelcem MLS Carlosem Velou z FC Los Angeles o dvě branky.

Galaxy vysokým vítězstvím ukončilo sérii čtyř zápasů bez výhry a v Západní konferenci je na pátém místě. Dallas s českým útočníkem Zdeňkem Ondráškem je čtyři kola před koncem základní částí těsně za postupovou sedmičkou týmů do play off.