Ibrahimovic zajistil AC výhru v Cagliari. V tabulce střelců dotírá na Ronalda

18. 1. 2021 22:47
Fotbalisté AC Milán v 18. kole italské ligy porazili 2:0 Cagliari a vedou tabulku o tři body před Interem Milán. O výhře hostujícího celku, který posledních patnáct minut dohrával bez vyloučeného záložníka Alexise Saelemaekerse, rozhodl dvěma góly Zlatan Ibrahimovic.
Zlatan Ibrahimovic slaví gól AC Milán na hřišti Cagliari.
Zlatan Ibrahimovic slaví gól AC Milán na hřišti Cagliari. | Foto: Reuters

Devětatřicetiletý švédský útočník otevřel skóre v sedmé minutě z penalty a druhý zásah přidal krátce po přestávce. Ibrahimovic v dosavadním průběhu Serie A zaznamenal dvanáct branek a od nejlepšího střelce aktuálního ročníku italské ligy Cristiana Ronalda z Juventusu ho dělí tři góly.

AC Milán si v devátém utkání venku připsal osmé vítězství a jako jediný ještě na soupeřových hřištích neprohrál. Rossoneri, kteří jedinou dosavadní porážku utrpěli před dvěma týdny s Juventusem, mají na prvním místě tabulky 43 bodů. Druhý Inter má 40 bodů a třetí Neapol 34, ale má jedno utkání k dobru.