Zlatan nestárne, Zlatan dává góly. Dalšími dvěma řídil výhru AC Milán nad Neapolí

Aktualizováno 23. 11. 2020 6:47
Fotbalisté AC Milán porazili v 8. kole italské ligy Neapol 3:1 a uhájili vedení v tabulce. Zasloužil se o to zejména devětatřicetiletý útočník Zlatan Ibrahimovic, který opět vstřelil dva góly. Stále s dvoubodovým odstupem následuje Sassuolo po vítězství 2:0 ve Veroně.
Zlatan Ibrahimovic
Zlatan Ibrahimovic | Foto: Reuters

Ibrahimovic se prosadil ve 20. minutě hlavou a v 54. minutě zvýšil dorážkou na zadní tyči. Hvězdný útočník se trefil i v šestém ligovém zápase, do kterého v této sezoně nastoupil, a počtvrté dal dva góly.

Švédský kanonýr vede tabulku střelců Serie A a stal se nejstarším hráčem, který dal v prvních osmi kolech deset branek.

Domácí snížili v 63. minutě zásluhou Driese Mertense, vzápětí byl ale vyloučen po druhé žluté kartě Tiémoué Bakayoko. V nastavení zpečetil výsledek Jens Hauge. Neapol prohrála v lize s AC Milán po téměř šesti letech a je na šestém místě.

První Ibrahimovicova branka:

Druhý Zlatanův gól:

Sassuolu chyběl kvůli zranění nejlepší střelec Francesco Caputo, gólově ho ale zastoupili Jeremie Boga a Domenico Berardi. Sassuolo stále drží neporazitelnost v soutěži spolu s AC Milán a Juventusem.

Boloňa sice inkasovala ve 41. ligovém utkání v řadě, přesto zdolala Sampdorii počtvrté za sebou. Obrat dokonal krátce po změně stran italský záložník Riccardo Orsolini, který navázal na reprezentační trefu z přípravného utkání proti Estonsku.

Třetí tým tabulky AS Řím neprohrál už deset soutěžních zápasů v řadě, tentokrát si poradil doma 3:0 s Parmou. Dvakrát se trefil arménský záložník Henrik Mchitarjan a s pěti góly z osmi utkání prožívá nejproduktivnější začátek sezony v kariéře.

Inter Milán prohrával s FC Turín ještě v 64. minutě o dvě branky, čtyřmi góly ale utkání otočil a po dvou remízách zase naplno bodoval. Na výhře 4:2 se podílel dvěma góly a asistencí kanonýr Romelu Lukaku.

Trenér Cesare Prandelli se vrátil po deseti letech na lavičku Fiorentiny, obnovená premiéra mu ale nevyšla. "Fialky" podlehly po gólu Riccarda Improty 0:1 nováčkovi soutěže Beneventu.

Italská fotbalová liga - 8. kolo:

Fiorentina - Benevento 0:1 (52. Improta), AS Řím - Parma 3:0 (32. a 40. Mchitarjan, 28. Mayoral), Hellas Verona - Sassuolo 0:2 (42. Boga, 76. Berardi), Inter Milán - FC Turín 4:2 (67. a 84. z pen. Lukaku, 64. Sánchez, 90. Martínez - 45.+2 Zaza, 62. Ansaldi z pen.), Sampdoria Janov - Boloňa 1:2 (7. Thorsby - 44. vlastní Regini, 52. Orsolini), Udine - FC Janov 1:0 (34. De Paul), Neapol - AC Milán 1:3 (63. Mertens - 20. a 54. Ibrahimovic, 90.+5 Hauge).

1. AC Milán 8 6 2 0 19:8 20
2. Sassuolo 8 5 3 0 20:9 18
3. AS Řím 8 5 2 1 19:11 17
4. Juventus Turín 8 4 4 0 17:6 16
5. Inter Milán 8 4 3 1 20:13 15
6. Neapol 8 5 0 3 16:10 14
7. Bergamo 8 4 2 2 18:14 14
8. Lazio Řím 8 4 2 2 13:13 14