Maskáče, bláto i neprůstřelná vesta. Hvězdný útočník Tottenhamu dře na vojně

mar mar
7. 5. 2020 7:45
Fotbalový útočník Son Hung-min si v rodné Jižní Koreji odbývá povinnou vojnu. Díky úspěchům v národním týmu ji má zkrácenou na tři týdny, přesto se tvrdému výcviku nevyhnul.
Son Heung-min ve čtvrtfinále LM 2019
Son Heung-min ve čtvrtfinále LM 2019 | Foto: Reuters

Rychlý křídelník plní úkoly spojené se základní vojenskou službou stejně jako další odvedenci. Korejští reportéři jej zachytili ve výcvikovém prostoru jak v maskáčích kráčí s puškou, neprůstřelnou vestou a helmou na střelnici.

Son slouží na základně Seogwipo na ostrově Čedžu-do, který leží v moři jižně od korejské pevniny.

Součástí jeho výcviku je zacházení se zbraní a střelba na terč. Střelba na cíl jde Sonovi přeneseně v anglické lize, ve které vstřelil v přerušené sezoně už devět branek. V těchto dnech se učí střílet ze skutečné zbraně.

Korejský útočník se k vojně během jejího průběhu nevyjadřuje, nicméně prošel běžným výcvikem včetně chemických, biologických, radiologických cvičení a cvičení jaderného útoku. Čelil i slznému plynu. Branci také absolvují kurzy disciplíny.

Zatímco Son dře na základně jihokorejské armády, jeho spoluhráči se mezitím vrátili k tréninku. Hung-min by se k nim měl připojit po dokončení třítýdenní vojny. Běžná délka základního výcviku je v Koreji přitom 21 měsíců. Výjimku dostal díky úspěchu na Asijských hrách v roce 2018, kdy národní tým dovedl ke zlatu jako kapitán.

V zimě se Son ještě léčil se zraněním paže, takže nebyl Spurs k dispozici. Týmu chyběl od února, kdy si zranění přivodil v zápase s Aston Villou. Následně tým pod Josém Mourinhem nevyhrál šest zápasů v řadě, než sezonu přerušila pandemie covid-19.

Zatímco obnovený start sezony v Anglii ještě není známý, v Koreji se začne hrát už v pátek.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Pět mrtvých po atentátu na vozidlo Tálibánu v afghánském Dželálábádu

Vozidlo radikálního hnutí Tálibán, které od poloviny srpna vládne v Afghánistánu, se stalo v neděli ve městě Dželálábád terčem dalšího bombového útoku. Podle prvních zpráv agentury AP si vyžádal pět mrtvých, včetně dvou civilistů, z nichž jedno bylo dítě. Tálibán se k incidentu dosud nevyjádřil.

Další zprávy