Idol Salah ukázal velké srdce. Malého fanouška nenechal na holičkách

Sport mar Sport, mar
13. 8. 2019 8:05
Jedenáctiletý fanoušek Louis Fowler čekal u tréninkového hřiště Liverpoolu, aby na vlastní oči viděl fotbalové hvězdy týmu posledního vítěze Ligy mistrů. Když z areálu vyjelo Bentley Mohameda Salaha, rozběhl se za ním a na svůj idol mával. V cestě ovšem vášnivému příznivci Reds stála lampa. Školák tak skončil s rozbitým nosem a od krve.
Mohamed Salah
Mohamed Salah | Foto: Reuters

Jeho pádu si ale Salah všiml ve zpětném zrcátku. Zastavil a vydal se zkontrolovat, jestli je hoch v pořádku. Když se ujistil, že nejde o nic vážného, udělal si s ním a jeho bratrem Isaacem Fowlerem fotku na památku.

Útočník Liverpoolu si tak opět naklonil anglické publikum gentlemanským gestem. Přitom nebýt nevlastního otce hochů Louise a Isaaca, nejspíš by se o jeho činu nikdo nedozvěděl. Joe Cooper později dal fotku mladých fanoušků se Salahem na sociální sítě a s příběhem se svěřil i místním novinám Liverpool Echo.

"Kluci na Salaha mávali, když opouštěl areál Melwood, poblíž kterého bydlíme. Celý den se snažili získat fotku s některým z hráčů Liverpoolu," přiblížil pozadí události.

"Louis běžel za autem a ke vší smůle narazil do lampy. Když jsme se snažili zjistit, jak si ublížil, přijel Mo Salah zkontrolovat, jestli je všechno v pořádku," komentoval.

"Byli jsme úplně ohromení, nevěřili jsme tomu, že přijel za námi," popisoval setkání s hvězdným egyptským útočníkem, který se za Liverpool trefil i v úvodním kole Premier League proti Norwichi.

"Salah zraněného Louise objal, ten v tu chvíli úplně zapomněl na své zranění," dodal Cooper se smíchem. "Navíc se pořád omlouval za něco, co vůbec nezpůsobil. Udělal na mě opravdu dojem, je to opravdový gentleman. Chtěl bych mu za mě i za hochy ještě jednou moc poděkovat," vzkázal Cooper.

 

Právě se děje

před 16 minutami

Turecko a USA se dohodly na příměří v severní Sýrii

Turecko a USA se dohodly na příměří v severní Sýrii, oznámil viceprezident Pence. Trump hovoří o skvělých zprávách, budou prý ušetřeny miliony životů.

před 32 minutami

Evropská komise podle Havlíčka odblokovala 18 miliard korun na projekty programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost

Evropská komise podle vicepremiéra a ministra průmyslu a obchodu Karla Havlíčka (za ANO) odblokovala 18 miliard korun, které zadržovala na projekty v problémovém Operačním programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost. EK platby pozastavila loni na jaře kvůli vysoké chybovosti. Podle vicepremiéra není jasné, kdy peníze proplatí.

"Před chvílí přišla esemeska, že byl dnes odpoledne odblokován ten zadržovaný peníz, těch 18 miliard korun," uvedl Havlíček. Jeho úřad prý čtyři měsíce vše dokládal unijním auditorům, kteří nakonec žádnou chybu neobjevili. "O nic nepřijdeme v tuto chvíli. Teď je jenom otázka, kdy nám ty peníze pošlou," uvedl Havlíček.

Peníze už ministerstvo průmyslu a obchodu dalo firmám, které o ně žádaly pro své projekty z problémového programu. Projekty se často uskutečňují po etapách, a tak se i na základě jednotlivých žádostí o platbu hradí. EK platby proplácí zpětně.

Další zprávy