Idol Salah ukázal velké srdce. Malého fanouška nenechal na holičkách

Sport mar Sport, mar
13. 8. 2019 8:05
Jedenáctiletý fanoušek Louis Fowler čekal u tréninkového hřiště Liverpoolu, aby na vlastní oči viděl fotbalové hvězdy týmu posledního vítěze Ligy mistrů. Když z areálu vyjelo Bentley Mohameda Salaha, rozběhl se za ním a na svůj idol mával. V cestě ovšem vášnivému příznivci Reds stála lampa. Školák tak skončil s rozbitým nosem a od krve.
Mohamed Salah
Mohamed Salah | Foto: Reuters

Jeho pádu si ale Salah všiml ve zpětném zrcátku. Zastavil a vydal se zkontrolovat, jestli je hoch v pořádku. Když se ujistil, že nejde o nic vážného, udělal si s ním a jeho bratrem Isaacem Fowlerem fotku na památku.

Útočník Liverpoolu si tak opět naklonil anglické publikum gentlemanským gestem. Přitom nebýt nevlastního otce hochů Louise a Isaaca, nejspíš by se o jeho činu nikdo nedozvěděl. Joe Cooper později dal fotku mladých fanoušků se Salahem na sociální sítě a s příběhem se svěřil i místním novinám Liverpool Echo.

"Kluci na Salaha mávali, když opouštěl areál Melwood, poblíž kterého bydlíme. Celý den se snažili získat fotku s některým z hráčů Liverpoolu," přiblížil pozadí události.

"Louis běžel za autem a ke vší smůle narazil do lampy. Když jsme se snažili zjistit, jak si ublížil, přijel Mo Salah zkontrolovat, jestli je všechno v pořádku," komentoval.

"Byli jsme úplně ohromení, nevěřili jsme tomu, že přijel za námi," popisoval setkání s hvězdným egyptským útočníkem, který se za Liverpool trefil i v úvodním kole Premier League proti Norwichi.

"Salah zraněného Louise objal, ten v tu chvíli úplně zapomněl na své zranění," dodal Cooper se smíchem. "Navíc se pořád omlouval za něco, co vůbec nezpůsobil. Udělal na mě opravdu dojem, je to opravdový gentleman. Chtěl bych mu za mě i za hochy ještě jednou moc poděkovat," vzkázal Cooper.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Policisté v Paříži zasáhli slzným plynem proti demonstrantům, kteří začali páchat výtržnosti po demonstraci proti rasové nespravedlnosti

Policejní těžkooděnci v Paříži zasáhli slzným plynem proti demonstrantům, kteří začali páchat výtržnosti po poklidné, ale nepovolené demonstraci proti násilí bezpečnostních složek a rasové nespravedlnosti. Napsala to agentura AP poté, co se u jednoho z pařížských soudů sešly tisíce lidí v reakci na vlnu protestů v USA. Úřady předtím manifestaci zakázaly, protože kvůli epidemii covidu-19 ve Francii stále nejsou povolené akce o více než deseti lidech.

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

Květnová nehoda dopravního letadla v Pákistánu má další oběť, zraněním v nemocnici podlehla dvanáctiletá dívka

Květnová nehoda dopravního letadla Airbus A-320 v pákistánském velkoměstě Karáčí má další oběť. Tou je dvanáctiletá dívka, která spolu s dalšími třemi lidmi utrpěla zranění na zemi při zřícení letadla na hustě osídlenou čtvrť v blízkosti letiště. Dívka v pondělí následkům zranění podlehla.

Při pádu letadla zahynulo 97 cestujících a členů posádky, dva pasažéři nehodu přežili. Airbus narazil do několika domů ve čtvrti Model Colony blízko letiště, čtyři její obyvatelé utrpěli zranění, mezi nimi i dvanáctiletá dívka, která v pondělí zemřela na následky popálenin. Další tři zranění jsou stále hospitalizovaní. Letadlo při svém pádu zničilo nebo poškodilo nejméně 18 domů.

před 7 hodinami

Americké ministerstvo obrany kvůli nepokojům, jež vypukly kvůli úmrtí černocha George Floyda, vyhlásilo druhý nejvyšší stupeň ochrany ve svém sídle

Zdroj: ČTK
před 8 hodinami

Florbalisty sezony se stali premiérově Curney a Ratajová

Útočníci Jiří Curney z Mladé Boleslavi a Denisa Ratajová ze švédského celku Pixbo Wallenstam se shodně premiérově dočkali triumfu v anketě Florbalista sezony. Ukončili dlouhodobé kralování Matěje Jendrišáka z Linköpingu a Elišky Krupnové, klubové spoluhráčky Ratajové. Kvůli opatřením po pandemii koronaviru se nekonal slavnostní večer a vítězové byli vyhlášeni v přímém přenosu na programu ČT Sport.

Třicetiletý Curney v kategorii Florbalista sezony zvítězil s 503 body a o 62 předčil rekordmana Jendrišáka, který vyhrál v minulých šesti ročnících a celkově triumfoval osmkrát. Třetí skončil s 277 body další útočník Marek Beneš z Pixba Wallenstam.

"Porazit Matěje je pro mě neuvěřitelné. Samozřejmě si toho moc vážím a těší mě to. Nečekal jsem, že to někdy můžu vyhrát," uvedl v tiskové zprávě Českého florbalu Curney, který je rekordmanem základní části české superligy s 685 body i s 383 góly z 309 zápasů a také se 164 body z 89 duelů play off. V ročníku 2018/19 stanovil také maximum jedné sezony superligy s 87 body z 26 utkání.

Čtyřiadvacetiletá Ratajová získala 499 bodů a o dva roky starší Krupnovou, která vyhrála v minulých čtyřech ročnících, předčila o 46 bodů. Třetí skončila Martina Řepková s 237 body.

Ratajová byla nejproduktivnější českou hráčkou na prosincovém mistrovství světa v Neuchatelu s devíti body (6+3) ze šesti zápasů a dostala se i do All Star týmu. Ve švédské lize byla také nejproduktivnější reprezentantkou z tuzemska s 45 body (24+21) z 23 utkání.

"Velice si toho vážím, jsem tím potěšená. Určitě to teď doma s rodinou oslavíme. Patří to i Elišce Krupnové a Tereze Urbánkové, které jsem měla v prvním útoku reprezentace kolem sebe a sedlo nám to spolu, s Eliškou spolu hrajeme už hodně dlouho," prohlásila Ratajová.

Další zprávy